Kart 54'e Hendek'te dahil oldu

Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve paralı binişleri sona erdiren Kart 54’ün kapsama alanı hızla genişliyor.

Hendek Haber 26.01.2013, 10:42 26.01.2013, 11:50
Kart 54'e Hendek'te dahil olduBüyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve paralı binişleri sona erdiren Kart 54’ün kapsama alanı hızla genişliyor. Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu, Kart 54 kullanılan araç sayısının 450 adede yaklaştığını belirterek, Hendek, Küçücek ve Kayalar'a hizmet veren Özel Halk Otobüslerinin de Kart 54 kapsamına alındığını açıkladı. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ulaşım alanında yaptığı dev yatırım ve düzenlemelerin olumlu sonuçlarını almaya başladı. Paralı binişleri sona erdiren Akıllı Kart Uygulaması Sistemi Kart 54’ün kapsama alanı hızla genişliyor.

Sakaryalıların toplu taşımayı daha çok tercih etmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu, 2012 yılı içerisinde Kart 54’ün 10 milyon 326 bin kez kullanıldığını hatırlattı. Yolcu, “Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve konforlu ulaşım ayrıcalığını yaşamaları için yatırımlarımıza devam ediyor, ulaşımda yenilikleri vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz.” diye konuştu.

Ekonomik Seyahat
Kart 54’ü yaygınlaştırma çalışmalarından olumlu sonuçlar aldıklarını açıklayan Yolcu, “Akıllı Kart Uygulaması ile vatandaşlarımız daha ekonomik seyahat ayrıcalığına kavuşuyor. Kart 54, bir saat içinde, bir hattan diğerine aktarma yapıldığında 0.50 TL indirim sağlamanın yanı sıra, parkomatlarda ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde de indirim avantajını beraberinde getiriyor. Temini, kullanımı ve saklanması çok kolay olan Kart 54’ün daha da yaygınlaşacağını tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu.

Hendek, Küçücek ve Kayalar
Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu, Kart 54 kullanılan araç sayısının 450 adede yaklaştığını belirterek, Hendek, Küçücek ve Kayalar'a hizmet veren Özel Halk Otobüslerinin de Kart 54 kapsamına alındığını açıkladı. Yolcu, “Adliye-Kirazca, Kemaliye, Çalıca-Yeşilyurt ve Çaybaşı-Yeniköy hatlarımızda da çok yakında Kart 54 kullanılacak. Akıllı Kart kullanarak ulaşım ayrıcalığını yaşayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)
29
açık