Kaldırım İşgali ve Dilencilere Geçit Yok

Hendek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, caddelerde kaldırım işgali, seyyar satıcı ve dilencilere yönelik denetim gerçekleştirdi.

Hendek Haber 20.12.2017, 17:00
Kaldırım İşgali ve Dilencilere Geçit Yok

Gerçekleştirilen uygulama ile kaldırımları işgal eden çok sayıda esnafın açtığı tezgâhları kaldırıldı. Aynı zamanda şehrin ana arterlerinde yolları işgal eden seyyar satıcılara da para cezası kesilerek eşyalarına el konuldu.

Hendek’te tüm cadde ve sokaklarda çalışmalarını sürdüren zabıta ekipleri, kaldırım işgali ile birlikte dilencilere yönelik denetim yaptı. Hendek Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, esnaflardan kaldırım işgalleri ile ilgili daha hassas olmalarını isteyerek, vatandaşların rahatça kaldırımda yürümelerini ve alışveriş yapabilmeleri gerektiğini, işgallerin devam etmesi durumunda cezai işleme maruz kalacakları konusunda bilgilendirdiler.

DİLENCİLERE İZİN VERİLMEDİ

Hendek’te son dönemde dilencilerle ilgili yoğun bir mesai harcayan ekipler vatandaşlarında bu konuda dikkatli olmasını ve bu kişilere kesinlikle itibar etmemelerini istediler. Ekipler, dilencilik yapan kişiler hakkında işlem yaptılar.

Yorumlar (2)
vatandaş E. 5 yıl önce
beldem marketi de uyarın her salı kaldırımı rehin alıyor madem iş bir yapıyorsunuz tam olsun
Dvt 4 yıl önce
Meydandakı manavlara bakın bakayım işgal ediyorlarmı etmiyorlar mı
23
kapalı