İnci; 7 milyon tl zarar var

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, muhtarlarla Bayraktepe’de bir araya geldi. İnci, Hendek’te meydana gelen sel ile ilgili değerlendirme de bulunurken belediye başkan yardımcılarını tanıtarak görevleri konusunda muhtarlara bilgi verdi. İnci, selden dolayı Hendek’te yaklaşık 7 milyon TL zara olduğunu söyledi.

Hendek Haber 25.06.2014, 09:49 25.06.2014, 11:53
İnci; 7 milyon tl zarar var
Muhtarlar Başkan İnci’den, Büyükşehir Toplantılarında; Selden zarar gören ana köy yollarının asfaltlanmalarını, alt yapılarının yenilenmelerini, su şebekeleri konularının dile getirilmesini istedi. İlçe Belediyesinden de; köy içi yollarının ve arazi yollarının bakımlarının yapılmasını, çöp sorunlarının çözümünde çabukluk, imar durumları ile bilgilerin açıklanmasını talep ettiler.

92 mahalle

Belediye Başkanı Ali İnci yaptığı konuşmada: “Sözlerime, yeni göreve seçilen arkadaşlarıma eski muhtar arkadaşlarıma başarılar dileyerek başlamak istiyorum. Bildiğiniz gibi, Büyük Şehir Yasası ile köy muhtarlıkları mahalle muhtarlıklarına dönüştü. Sorunların çözümünde birlikte çalışacağız. Elbette uygulamanın yeni olmasından kaynaklanan bazı sıkıntılarımız olacak, onları en kısa sürede aşacağız. Sorunlarınızı ilgili belediye başkan yardımcılarımıza iletirseniz çözümünde çabukluk yaşarız elbette.”dedi.

2 greyder, 1 kepçe, 2 kamyon

İnci, Hendek’in 92 mahallesinin olduğunu belirterek daha iyi hizmet verebilmek amacıyla 2 tane greyder, 1 kepçe, 2 kamyon alacaklarını ifade ederek, “Mahalle sayımız arttığı için ve alanımız çok geniş olduğundan dolayı mevcut iş makinalarımız yetersiz gelebileceğini düşünerek makine parkurumuzu genişleteceğiz. Uzak mahallelerimizle belediye meclis üyemiz Mahmut Nedim Alkan ilgilenecek. Yakın mahallerimizle belediye başkan yardımcımız Eyüp Çizer ilgilenecek.”diye konuştu.

Kızıldağ, eğitim verecek

Sel felaketi sonrasında özellikle ilçe merkezine uzak mahallelerdeki son durum hakkında bilgi alan Başkan İnci, sel felaketinin yanı sıra muhtarlardan mahallelerdeki diğer sıkıntıları dinledi. Toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları İrfan Püsküllü, Sinan Baylan, Eyüp Çizer ve belediye meclis üyesi Mahmut Nedim Alkan katıldı. Toplantıda Dr. Şaban Kızıldağ tarafından kısa bir sunum yapıldı. İnci, Dr. Şaban Kızıldağ’ın Hendek’te çeşitli gruplara bir eğitim çalışması yapacağını söyledi. 

Yorumlar (5)
zafer 8 yıl önce
hasar tespit işinde süpersin başkanım :)
hendekli 8 yıl önce
nedim alkanın kapasitesi, vizyonu ne ki? yıllardır fosil kadrolarla çalışmaktan bıkmadın mı başkanım?
h.küççük 8 yıl önce
o zararı alırsın 1 milyonu dağıtırsın gerisi cebe zavalıda çeksin dursun....
leyla evcil 8 yıl önce
Meyva veren ağaç taslanir ya insaf insaf biri birşeyler yapmaya çalıştıkça hep karalama adam hendek için ne söz verdi de yapmadı gençlik merkezi hastane bayrak tepe mahalle ve merkezlerde ve de köylere elinden ne geliyorsa yapıyor şimdi siz chp mhp bundan önce de vardınız da nereye fayda nız oldu da ali inci paraları yiyiyo diye laf atıyor sunuz helal olsun başkanımıza böyle para yeniyorsa helal olsun..
h.küççük 8 yıl önce
nedir yorum yazmadan sayıfayı tazeliyonuz adam gibi kulanın basın ve yandaşlığı
0
hafif kar yağışlı