İl Milli Eğitim’den uyuşturucu seminerleri

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm ilçelerde okul müdürlerine yönelik “Madde ve Madde Kullanımı ile Mücadele” konusunda bilgilendirme seminerleri düzenlendi.

Hendek Haber 23.10.2014, 17:08 23.10.2014, 17:14
İl Milli Eğitim’den uyuşturucu seminerleri

İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak 13-17 Ekim tarihleri arasında tüm ilçelerde gerçekleştirilen seminerleri Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Narkotik Uzmanı Harun Yıldırım verdi. Okul müdürlerinin yanısıra ilçe milli eğitim şube müdürlerinin de katıldığı seminerlerde; uyuşturucu maddeler, madde bağımlılığı, bu maddelerin insan üzerindeki fizyolojik ve psikolojik etkileri, sonuçları itibariyle uyuşturucu madde kullanımının bir insanı nereye sürükleyebileceği konularında ayrıntılı bilgiler sunuldu.


Okul müdürlerine düzenlenen bu seminerlerin yanında, ilçeleri temsilen seçilen 22 Rehber Öğretmene Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bağımlılık Araştırma Merkezinde görevli öğretim üyelerince “Eğitici Eğitimi” verildi. Uyuşturucu maddelerle ilgili eğitim alan rehber öğretmenler 2014-2015 eğitim öğretim yılı içerisinde öğretmenlere, velilere ve öğrencilere uyuşturucu madde kullanımının zararları konularında seminer ve bilgilendirme toplantıları düzenleyecekler. 
 Yorumlar (0)
29
açık