Hendek’te inşa edilen Hendek Atatürk Parkı Açılışı gerçekleştirildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hendek’te inşa edilen Hendek Atatürk Parkı, düzenlenen programla açıldı.

Hendek Haber 20.05.2018, 14:20 20.05.2018, 14:48

Hendek Atatürk Parkı’nın açılışında konuşan Başkan Toçoğlu, “Atatürk Parkı, ilçemizin yaşam standartlarını yükseltecek, hoşça vakitlerin adresi olacak. 20 bin metrekarelik alan üzerinde konferans salonu, yürüyüş yolları, havuzu, yeşil alanları, kafeteryası, çocuk oyun alanları, otoparkı ile ilçemizin yeni buluşma noktası olacak. Hayırlı olsun”  derken; İl Başkanı Kılıç, “Tesisimizde insanımızın yaşam kalitesini arttırmak adına her şey düşünülmüş ve çok güzel bir proje ortaya çıkmış” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hendek’te inşa edilen Atatürk Parkı, düzenlenen programla açıldı. Programda Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Hendek AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Hendek MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş Büyükşehir ve SASKİ Bürokratları ile binlerce Hendekli katıldı. Atatürk Parkı’nın açılışının ardından iftar sofralarında oruçlar açıldı, dualar edildi.

Projeler tamamlanıyor

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin her bölgesine hizmet vermekteyiz. Şehrimizin Güneyinde yer alan Pamukova Esentepe Parkını bitirdik. Kocaali’de tesislerimiz tamamlanıyor ve inşallah yaz sezonunda hizmet sunacak. Arifiye Park hızlı bir şekilde ilerliyor. Ayçiçek Vadisi ve Bisiklet Adası projemiz devam ediyor. Karaman Park için ihaleye çıkacağız. Bugün de burada Hendek Atatürk Parkı’nın açılışını yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Parkımızın şehrimiz için hayırlı olmasını diliyor, Hendek halkımızın parkımızda hoşça vakit geçirmelerini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
Çok güzel bir tesise sahip olduk

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Bu alan uzun bir zamandır Hendek halkının hizmetinde değildi. Büyükşehir Belediye Başkanımıza burada bir park yapılması teklifi götürdüğümüzde Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu sağ olsun bizi kırmadı. Bugün çok güzel bir tesise sahip olduk. Burada yapılan çalışmalarda başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu olmak üzere, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hayalleri zorlayan bir park

Ak Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Şehirler; hatıralar ve hayallerin mekanı olarak tarif edilir. Herkesin yaşamış olduğu ilçede birçok hatırası vardır. Şehri yöneten idarecilerin ise şehirleri ile ilgili hayalleri vardır. Bugün burada açılışını yapmış olduğumuz park insanların hayallerini zorlayan bir park. Tesisimizde insanımızın yaşam kalitesini arttırmak adına her şey düşünülmüş ve çok güzel bir proje ortaya çıkmış. Büyükşehir Belediyemiz tarafından şehrimizin her bölgesine çok güzel yaşam alanları oluşturuluyor. Şehrimize bu güzel hizmetleri sunduğu için Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şehrimize güzellik katıyor

Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, “Büyükşehir Belediyemiz şehrimize çok büyük yatırımlar yapıyor. SASKİ aracılığı ile yerin altını devasa projeler ile donatıyorlar. Evlerimize temiz su getiriyorlar. Yollarımızı sıcak asfalt ile buluşturuyorlar. Bugün ise burada atıl bir vaziyette olan arazi üzerine çok güzel bir park yapıldı. Böyle parklar şehirlerimize güzellik katıyor. Bu güzelliği bizlere kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyorum. Parkımız Hendek halkımıza ve Sakarya’ya hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yeni buluşma noktası

Başkan Toçoğlu, “Bugün hepimiz için çok özel bir gün. İlçemiz için son derece modern bir tesisinde açılışını gerçekleştiriyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Atatürk Parkı, ilçemizin yaşam standartlarını yükseltecek, hoşça vakitlerin adresi olacak. 20 bin metrekarelik alan üzerinde konferans salonu, yürüyüş yolları, havuzu, yeşil alanları, kafeteryası, çocuk oyun alanları, otoparkı ile ilçemizin yeni buluşma noktası olacak.”

Hendek’te hizmete devam

Başkan Toçoğlu, “Hendek’e olan yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Hendek’te hayata geçirilen altyapı yatırımlarının toplam maliyeti 32 milyon.  İlçeye inşa ettiğimiz içmesuyu hattıyla çok şükür Hendek’i dünya standartlarında arıtılan birinci sınıf içme suyuna kavuşturduk. Hendek’te 2017 yılında 12 milyonun üzerinde asfalt yatırımı gerçekleştirdik. İnşallah grup yollarını 2018 yazında tamamlayacağız. Sadece asfalt ve kanalizasyon gibi altyapı hizmetlerine değil, sosyal hayatı bire bir ilgilendiren, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükselten işlere de imza attık. Bugün de bu güzel tesisin açılışını gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

İstikrarın sürmesini sağlamalıyız

Başkan Toçoğlu, “Eskiden hatırlarsınız Türkiye’nin gündeminde çöp dağları vardı. Bugün çöp dağlarından değil, çöpten enerji üretmekten bahsediyoruz. SEKAY projesiyle artık Sakarya evsel atıklardan enerji ve gübre üretmeye başlıyor. Tüm bu çalışmalar aslında sizlerin desteği ve ülkemizdeki istikrar ortamı sayesinde hayata geçiriliyor. Allah’ın izniyle bizlere düşen görev bu istikrar ortamının sürmesini sağlamaktır. Türkiye’yi zayıflatmak için dört bir koldan saldırıyorlar. Tek dertleri var, Türkiye’yi düşürmek. Bunun önüne geçmek, Sayın Cumhurbaşkanımızın yürüttüğü mücadeleye destek olmak için biz yerelde safları sıklaştırmak zorundayız. Rabbim kardeşliğimizi güçlendirsin, aramızdaki samimiyeti arttırsın. Tesisimiz hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar (3)
Eda HÜR 3 yıl önce
gösterişiniz batsın, yazık yazık, iftarları , siyasi parti faaliyetlerine çeviren bu anlayışa yazık. Toçoğlu yapmış etmiş burakın şu siyaseti, biz yaptırdık biz pozlarından geçilmeyen bir açılış olmuş, haketmeyenlerin makas tutuğu ortamlar
Serhat 3 yıl önce
Ülkemiz çok derin bir ekonomik kriz yaşıyor. 1 Dolar=4.57 TL. oldu. Böyle bir ortamda, siyasilerin çıkar sağlamak adına bu toplu iftar adı altında yaptıkları israf ve savurganlığa ne demeli? Hala aklınız başınıza gelmemiş. Bu toplu iftar etkinliklerinin masraflarını kendi cebinizden karşılasanıza. Bizim verdiğimiz vergilerle hovardalık yapmayın. İnsanda biraz utanma olur. Ülke ekonomik kriz altında alev alev yanarken bu lüzumsuz harcadığınız bu paraları size helal etmiyorum. Haram olsun. Toplu iftar yemeklerine katılanlara da sözüm var. Bu yemeklere gitmeyin. Kursağınızdan haram lokma geçirmeyin. yedikleriniz helal değil, haramdır haram. Yaptıkları dinimizce de caiz değil. İki lokma helal ekmek ye, ama bunların haram lokmalarına minnet etme.
Ali Kemal 3 yıl önce
Üç kuruşluk siyasi menfaat sağlamak adına yaptığınız bu israf dinimizce helal değildir. Ayıptır, günahtır. Sizde hiç insaf ve merhamet yok mu? Oraya yemeğe gidenler, kimin parası ile bu yemekleri yiyorsunuz? Tüyü bitmemiş garibanların hakkını yediriyorlar size. Günahlarına ortak ediyorlar. Madem size iftar vermek istiyorlar, masrafları kendi ceplerinden ödesinler. İki lokma yemeğe tamah ediyorsun. yazıktır, günahtır, helal değil HARAMDIR HARAM.
6
kapalı
Namaz Vakti 24 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı