banner194

Hendek’te Her Ramazan Şerbet İkramı Yapılıyor

Hendek Belediyesi Ramazan ayında vatandaşlara şerbet ikramı yapıyor. Hendek Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve geleneksel hale getirilen şerbet ikramına başlandı. Ramazan ayı boyunca bütün camilerde ve iftar programlarında vatandaşlara soğuk şerbet ikramı yapılacak.

Hendek’te Her Ramazan Şerbet  İkramı Yapılıyor
banner180

 Hendek’te Her Ramazan Şerbet  İkramı Yapılıyor

Hendek Belediyesi  Ramazan ayında vatandaşlara şerbet ikramı yapıyor.


Hendek Belediyesi  tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve geleneksel hale getirilen şerbet ikramına başlandı. Ramazan ayı boyunca bütün camilerde ve iftar programlarında vatandaşlara soğuk şerbet ikramı yapılacak. Şerbet dağıtan ekiplerin Osmanlı kıyafetleri ile ikram yapmaları vatandaşların ilgisini çekti. Yoğun sıcaktan bunalan vatandaşlar namaz çıkışı buz gibi şerbet içerek serinlemenin keyfini çıkarıyor.


“ Geleneklerimizi gelecek nesillere taşıyacağız “


Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, mübarek Ramazan ayının gelmesiyle birlikte bereketin artacağını belirterek, “Osmanlı döneminden günümüze gelen şerbet geleneğini halkımıza yaşatmak istedik. İlk Teravih namazı çıkışında halkımıza şerbet ikramı yaptık. Ramazan boyunca da yapacağız. Halkımız da bu geleneğe oldukça ilgi gösterdi. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz şerbet ikramını geleneksel hale getirdik. Geleneklerimizi, gelecek nesillere taşımayı hedefliyoruz ” Dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2012, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER