banner194

Hendek'te Büyük şölen başlıyor

Hendek Belediyesi Bayraktepe Tesisleri’nde gerçekleşecek şenliğe 16 ülkeden 250 sanatçının katılımıyla Nevruz Şenlikleri Hendek Programı 19 Mart Salı günü Bayraktepe’de gerçekleşecek.

Hendek'te Büyük şölen başlıyor
16 ülkeden 250 sanatçı

Bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği başta olmak üzere bir çok belediye ve üniversitenin ortaklığında gerçekleşen ve 17 Mart’ta Eyüp Belediyesi’nin ev sahipliğinde başlayan Uluslar arası Nevruz Şenlikleri Hendek Programı 19 Mart Salı günü Bayraktepe’de gerçekleşecek.

İkincisi düzenleniyor

Hendek Belediyesi Bayraktepe Tesisleri’nde gerçekleşecek şenliğe Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Altay(RF), Başkurdistan(RF), Gagavuz Yeri(Moldova), Hakas(RF), Saha-Yakut(RF), Tataristan(RF), Tıva(RF), Kırım(Ukrayna), Irak Kerkük Türkmenleri ve Sincan Uygur Özerk Bölgesi(Çin)’nden kutlamalara katılacak olan 250’ye yakın sanatçı, geleneksel kıyafetleri, muhteşem performanslarıyla izleyenleri bir kez daha büyüleyecek.

17-30 Mart

2013 yılı Nevruz kutlamaları T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği başta olmak üzere bir çok belediye ve üniversitenin ortaklığında gerçekleştirilecek. 17 Mart 2013 tarihinde İstanbul’da Eyüp Belediyesi’nin ev sahipliğinde yakılan Nevruz ateşi ile başlayan olan kutlamalar, Hendek, Eskişehir, Ankara, Manisa, Yozgat, Çankırı, Kastamonu, Amasya, Denizli, Develi, Balıkesir, Talas, Karaman, Kahramanmaraş ve Nevşehir’de gerçekleştirilecek şölenlerle devam edecek. Tüm sanatçıların bir arada olacağı, 2013 yılı Nevruz kutlamalarının kapanış etkinliği ise, 30 Mart 2013 tarihinde Adana’da yapılacak.

21 MART – ULUSLARARASI NEVRUZ GÜNÜ

Hendek Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı Ali İnci 2009 yılında, UNESCO nezdinde “Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi”ne dahil edilen 19 Mart’ta düzenlenecek şenliğe tüm Sakaryalılar’ı davet ederek, “Kültürel miras yoluyla günümüze kadar ulaşan ve Türk dünyasının millet bağını güçlendiren, yüreklerde hissedilen en önemli bayramlardan biridir, Nevruz. Yeni bir yılın başlangıcı olarak yeniden doğuşu simgeleyen bu bayram, geleceğe dair umut, arzu ve temennileri de içinde barındırmaktadır. Belki de bu yönüyle dünyada tektir ve özgündür. Geleneklerimizi yaşatmak ve baharı karşılamak için tüm Sakaryalılar’ı programımıza davet ediyorum.”dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2013, 00:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir Özgen
Kadir Özgen - 7 yıl Önce

bu şenliğin saati kaçta acaba ?

SIRADAKİ HABER