Hendek’in yeni içmesuyu yatırımları devreye alındı... Oyları Hazır edin...

SASKİ tarafından Hendek’te hayata geçirilen Uludere 1. Kısım İçmesuyu Projesi ve Uludere İçmesuyu Arıtma Tesisi’nin tamamlanarak devreye alındığını açıklayan Dr. Rüstem Keleş, “Vatandaşlarımıza uzun yıllar hizmet sunacak önemli bir altyapı yatırımını hayata geçirdik” dedi.

Hendek Haber 31.08.2018, 15:12 31.08.2018, 15:41
Hendek’in yeni içmesuyu yatırımları devreye alındı... Oyları Hazır edin...


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Hendek’te hayata geçirilen Uludere Grubu 1. Kısım İçmesuyu Projesi ve Uludere İçmesuyu Arıtma Tesisi’nin tamamlanarak devreye alındığını açıkladı. Hendek’te içmesuyu anlamında önemli çalışmalara imza attıklarını söyleyen Keleş, “Yeşilyurt Grubu Mahalleleri için hazırladığımız projemizin 3 etabını ve Yeşilyurt İçmesuyu Arıtma Tesisi’ni tamamlayarak 19 mahalleyi bol ve sağlıklı su ile buluşturmuştuk. Bakacak, Bıçkıatik ve Eskibıçkı Mahalleleri için çalışmalarımız sürüyor. Uludere Grubu 2. Kısım İçmesuyu Projesi içinse hazırlıklarımız devam ediyor” diye konuştu.

7 mahalleye hizmet sunacak

Uludere Grubu 1. Kısım İçmesuyu Projesi kapsamında son derece sağlam malzemelerle nitelikli bir altyapı inşa ettiklerini vurgulayan Dr. Rüstem Keleş, “Bölgeye en iyi şekilde hizmet edecek içmesuyu altyapısını kazandırmak için 10 kilometrelik hat inşa ettik. 1 adet 50 metreküplük depo ve terfi merkezini tamamladık. Testlerimizi tamamlamanın ardından hatları devreye aldık. Nuriye, İkbaliye, Yeniköy, Kalayık, Hüseyinşeyh, Bayraktepe ve Kahraman Mahallelerinde yaşanan su yetmezliği ve bulanıklık gibi sorunları ortadan kaldırdık. Vatandaşlarımıza uzun yıllar hizmet sunacak önemli bir altyapı yatırımını hayata geçirdik” ifadelerini kullandı.

2 milyon 300 bin liralık yatırım

Dr. Rüstem Keleş, “2 milyon 300 bin liralık bedelle inşa ettiğimiz ve 23 mahalleye hizmet sunacak Uludere İçmesuyu Arıtma Tesisi’ni ilgili testlerin tamamlanmasının ardından devreye aldık. Projemizi hazırlarken doğaya yönelik hassasiyetimizin bir örneği olarak bölgede bulunan yaklaşık 300 yıllık çınar ağacını da hesaba kattık ve arıtma tesisimizi çınar ağacına göre konumlandırdık. Saatte 300 metreküp arıtma kapasitesine sahip tesisimizin entegre halde bulunduğu mahallelerimizin musluklarından birinci sınıf içmesuyu akıyor. İlgili içmesuyu projelerinin tamamlanmasının ardından Uludere İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde arıtılan su 23 mahalleye ulaşmış olacak.”
 
Yorumlar (3)
Ilhan Mete 3 yıl önce
Bu sehrin tek sorunu icme suyumu diye sormadan edemiyor insan?
Mesela hala daha cop konteyniri kulturu yok bu sehirde.cop gunu nedir yahu!
Konteyniri koyarsin mahallelere copculerde her gece bosaltir gecer.
Hala daha sehir icinde kostebek yuvasi gibi yollar,agzi burnu kaymis parke doseli sokaklar var.yurumek bile zor!
Her sokakta basibos gezen kopekler var.itlaf edin demiyorum barinagi genisletip barinakta hergun duzenli yemek ve saglik kontrolu altinda hayvanlar mutlu mesut yasayabilir.
Carsi ici her taraf araba.buna hala cozum bulunamadi.zorunlu kil otoparki insanlar bi nefes alsin yahu!
Yeni yapilan parkin hali icler acisi.neden orda hala guvenlik yok?
Neden bu ilcede gencler icin bi sosyal aktivite yok...
Bu ilce bunlara mahkum degil.
Yazik ediliyor baska bisey degil.
Huriye Kuscan Kalmis 3 yıl önce
Kendi memleketimizde kendi suyumuz varken para ile su içmeye mecbur edenler ,arsalarını kat karşılığı verip oturdukları yerden kim daha çok daire verirse ona verip yan gelip yatarak para kazanmaya vesile olanlar ,evlerinin altını garaj yerine dükkan yapımına göz yumanlar devri ,değişsin artık .Beton içinde yaşayıp kaldırımlarda arabaların park sorunu yüzünden yürüyemez haldeyiz ...+ kaldırımlar inşaat yapanların sayesinde yarısı zaten yok ...Denetim, icraat, düzen lütfennn....
Ömer Özyurt 3 yıl önce
Akp nin isi zor
7
açık
Namaz Vakti 22 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı