Hendek'e Dev Bir Tesis Daha Geliyor

Yyaklaşık üç senedir Hendek Belediyesi ve İmtech arasında görüşmeler meyvesini vermeye başladı.

Hendek Haber 03.02.2013, 16:29 03.02.2013, 17:43
Hendek'e Dev Bir Tesis Daha Geliyor
 Çöpler enerji olacak

 İmtech gibi teknoloji devi bir şirketin faaliyet gösterdiği sektörlerde ülkemizde kurumsal bir yapı içinde yer alması, bu çerçevede yapılacak yatırımlar ile birlikte ülkemize katma değer sağlaması için, yaklaşık üç senedir  Hendek Belediyesi ve İmtech arasında görüşmeler meyvesini vermeye başladı. 


Üç yıldır görüşmeler devam ediyor

İmtech adına, İmtech MYT Teknoloji Direktörü Micheal Fischer, Proje Koordinatörü Betina Lewentraut Duran, İmtech Türkiye adına Akın Aksakal İmtech MYT Teknoloji Avrupa Distribitör ve sorumlusu İREM&TRADE GmbH adınada owner Ceo Turgay Aykut, Türkiye Sorumlusu Suat Akın ve Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’nin yürüttüğü görüşmeler sonunda ülkemizin ihtiyaç duyduğu yatırım alanlarından biri olan Katı Atık Yönetim Sistemleri, fosil yakıt ve enerji üretilmesi konusunda anlaşmaya varıldı.

IMTECH KİMDİR?


Imtech N.V. Dünya çapında İnşaat,Stadyum inşa ve Teknolojisi,Enerji,elektrik, elektronik, mekanik ve bilgi-iletişim teknolojileri alanlarında çözümler sunan firma. 28.600 çalışan sayısı ile Dünyanın Lider Firmalarındandır. Imtech 2011 yılında 5,1 milyar Euro ciro elde etmiştir. NYSE Euronext Amsterdam’da işlem gören Imtech’in mevcut piyasa değeri 2.16 milyar Euro’dur. Imtech; Hollanda, Belçika, Lüksemburg, Almanya, Avusturya, Doğu Avrupa, İsveç, Norveç, Finlandiya, İngiltere, İrlanda ve İspanya Enerji,inşaat ve endüstri pazarlarında güçlü bir konuma sahip dört yüzü aşkın ofisi ile faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda Imtech Avrupa’da bilgi iletişim ve trafik teknolojileri, global olarak da denizcilik alanında teknik servis sağlayıcısı olarak faaliyet göstermektedir. 2010 yılında Imtech, Türk denizcilik teknik servis sağlayıcısı Elkon’u satın alarak Türkiye piyasasına giriş yapmış,2012 Yılındada Arma-Elektropanç ın %80 hissesini satın almıştır. İmtech Co.Kg.(www.imtech.de) İmtech SV Hamburg F.C nin anasponsoru (www.imtech-arena.de ) olmak ile birlikte Bundesliga ekibi F.C BayernMünchen kulübüne ait Alianz Arena stadyumuna  www.imtech.de/medien/pressemitteilungen/detail/mediadetail/medialist/1/fc-bayern muenchen-und-imtech-vereinbaren-langjaehrige-energieeffizienz-partnerschaft/)da Enerji verimliliği konusunda sponsor olmuş VFL Allen gibi değişik liglerdeki birçok kulübe sosyal sorumluluk anlamında katkı sağlamaktadır.2012 Avrupa Futbol Şampiyonasının oynandığı Katowice stadyumunun yapımı  İmtech tarafından sağlandığı gibi diğer yedi Stadyumların İnşaasının değişik aşamalarına katkı sağlamıştır.


Yorumlar (0)
13
açık