Hendek'te Garip Sarı Çizgi Uygulaması Tepki

Hendek Belediyesi bu kez ilçedeki esnaflar arasında yaptığı farklı uygulamalarla dikkat çekti.

Hendek Haber 09.05.2017, 15:52 09.05.2017, 16:10
Hendek'te Garip Sarı Çizgi Uygulaması Tepki

Belediyenin sadece Cumhuriyet Meydanı’ndaki iki manava yönelik getirdiği ‘sarı çizgi’ uygulaması tepki gördü.

Başka bir örneği yok

Hendek’in merkezi sayılan Cumhuriyet Meydanı’nda yan yana bulunan iki manava kaldırıma fazla taştıkları gerekçesiyle, belediye tarafından ‘sarı çizgi’ uygulaması getirildi. İlçe de başka örneği bulunmayan bu uygulamanın iki manava yönelik olarak kasıtlı yapıldığı belirtiliyor.

‘Oy istediler, verdik’


Her iki esnafta dükkanlarının önüne sadece 50 santim çıkabildiklerini belirterek, “Sarı çizgiyi taşmayacakmışız. Biz de mecburen uyuyoruz. İki dükkan dışında 50 metre ötedeki manava veya başka esnafa uygulama getirilmedi. Bizden oy istediler verdik. Ama neden böyle uygulamaya gittiler bilmiyoruz. Zaten çok fazla da dışarıya taşmıyorduk” dediler.


Vatandaşlarda şaşkın

 Hendek Belediyesi’nin esnafa yönelik yaptığı uygulamaya yönelik vatandaşlarda şaşkınlık içinde olduklarını ifade ederek, “Esnaf kaldırıma tezgah açmamalı ama bu da herkese eşit olarak uygulanmalı. Belediye ne yapmak istiyor biz de anlamadık. Ama bu durum adı Adalet ve Kalkınma Partisi olan partiye mensup başkana yakışmıyor. Böyle adaletsizlik olmamalı” dediler. 

Yorumlar (4)
İsmail 4 yıl önce
Yazıklar olsun!!!
Orhun 4 yıl önce
Belediyecik
İrfan 4 yıl önce
D.t.n.a.b.y.
Veysel 4 yıl önce
Hendek Belediyesi bir zamanlar Birleşmiş Milletler (BM) verileri doğrultusunda Türkiye'de en iyi belediyecilik hizmetinin verildiği ilçe idi. Bu yüzden emeklilik döneminde bu ilçede yaşamayı seçmiştim. Ancak şimdilerde Başta belediye ve bağlı olduğu siyasi partinin yerel teşkilatları istendik olmayan uygulamaları ile ilçenin mutluluğu uzaklaşıp gitmiştir.
Örnek vermek istersek:
- Eskiden (çok eskiden değil) sokak hayvanlarının bile refahı düşünen bu kentte, caddelerde bulunan çeşmeler kapatılarak hayvanların su içme imkanı ortadan kaldırılmıştır.
- Eskiden yılın anneleri seçilen analarımız belediye yöneticileri tarafından "umre" gezisine gönderilirken, şimdilerde annelerimizi hastaneye bile götürmekten korkan olduk -Yanlış teşhis konulup, anamızın ağlamaması için.
Namaz Vakti 03 Mart 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
1
sisli