Hendek'te Çocuk Dostu Eğitim Sokağı açılacak

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güler Küçükturan ve Araştırma Görevlisi Esra Betül Kölemen, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü ziyaret etti.

Hendek Haber 22.03.2018, 14:34
Hendek'te Çocuk Dostu Eğitim Sokağı açılacak
Çocuk Dostu Eğitim Sokağı

Ziyarette “ Çocuk dostu eğitim sokağı “ projesi ile ilgili görüşerek, Başkan Püsküllü’yü bilgilendirdi.

Ziyarette Hendek Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Tunahan Kuru da hazır bulundu.

Eğitim Sokağı projesi

Küçükturan “  Hendek Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü ve Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile ortaklaşa yürütülen “ Erken Çocukluk Eğitiminde Dış Mekan Uygulamaları” başlıklı Erasmus KA+ Avrupa Birliği Projesi kapsamında “ Çocuk dostu eğitim sokağı” projesi ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bu proje ile çocukların günlük yaşam içerisindeki olumsuz davranışların önüne geçmek için bir eğitim sokağı projesi gerçekleştirilmek istiyoruz. Proje çocukların sokaklarda güvenli bir şekille sosyal hayat ile bütünleşmesi amacını gütmektedir. Bu kapsamda Dereboğazı Mahallesi 1026 sokak model olarak seçilmiştir. Sokak üzerinde kontrollü trafik ve çocukların eğitici ve eğlenceli sosyal donatı alanları oluşturacak şekilde tasarlanması hedefleniyor. Ayrıca aynı alanla Uygulama Anaokulu ile bütünleştirilmesi çalışmaları da yer almaktadır “ diyerek, proje ortaklarından diğerinin Yeni Mahalle Anaokulu ve yurtdışı ortakları Litvanya-Hollanda-Portekiz olarak belirlendiğini ve çalışmaların hızlandırıldığını söyledi.

Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır

Başkan Püsküllü, çocukların çok iyi eğitim almalarının önemine değinerek “ Çocuklarımız en iyi en kaliteli eğitimi almalıdır. Onlar bizim geleceğimizin teminatıdır. Belediyemiz Plan ve Proje Müdürlüğü ile birlikte ortaklaşa yürütülen projenin hayata geçirilmesi çocuklarımız açısından güzel bir proje olacak. İnşallah bu konuda değerlendirmeler yapılacaktır “ diyerek, Prof. Dr. Güler Küçükturan ve Araştırma Görevlisi Esra Betül Kölemen’e güzel projelerinden dolayı teşekkür etti.

Ziyarette proje ile ilgili olarak fikir alışverişi yapıldı.
Yorumlar (0)
22
az bulutlu