Hendek KYK ‘da Yılsonu sergisi açıldı

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Müdürlüğü Hendek Yurt Müdürlüğü tarafından yılsonu etkinlik sergisi açılışı yapıldı. Açılış öncesi mehteran takımı tarafından konser verildi.

Hendek Haber 28.04.2017, 08:43
Hendek KYK ‘da Yılsonu sergisi açıldı

Programa, Kaymakam Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, KYK İl Müdürü Arif Özsoy, KYK Hendek Yurt Müdürü Hatice Kara, AK Parti Hendek İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Tosun ve yönetimi ile öğrenciler katıldı.  

Bir öğrencinin yetiştirilip, topluma kazandırılması en büyük sanattırProgram İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını Hendek Yurt Müdürü Hatice Kara yaptı. Kara konuşmasında “ Kredi Yurtlar Kurumu olarak öğrencilerimize sunmuş olduğumuz sportif ve atölyelerde bilimsel alanda sunduğumuz hizmetlerin yanında sanatsal faaliyetlere de büyük ağırlık vermiş bulunmaktayız. Filografi, ebru, kat-ı, dikiş ve rölyef alanlarında hocalarımız ile birlikte güzel çalışmalar yaptık. Bunların sonucunu da bugün sergiledik. Görüyoruz ki öğrencilerimiz emek verdikleri takdirde büyük eserler üretebiliyorlar. Sanat bir iş yapılırken, beyninle, emeğinle ve yüreğinle yapılan iştir.  Bizim öğrencilerimizin sanatına da baktığımızda o emekleri görüyoruz. Bir öğrencinin yetiştirilip, topluma kazandırılması en büyük sanattır. Emeği geçen tüm hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum “ Dedi.

Konuşmanın ardından serginin açılışı yapıldı. Serginin açılış kurdelesi, Kaymakam Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, KYK İl Müdürü Arif Özsoy, KYK Hendek Yurt Müdürü Hatice Kara, AK Parti Hendek İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Tosun, hayırlı olsun dilekleri ile birlikte kesti.
Açılış sonrası sergi gezilerek, KYK Hendek Yurt Müdürlüğü tarafından ikramlar yapıldı. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Hendek Belediye Başkanını başarılı buluyor musunuz ?
Hendek Belediye Başkanını başarılı buluyor musunuz ?
Namaz Vakti 27 Şubat 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
0
açık