Hendek Kaymakamlık Turnuvası Şartları Belirlendi...

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hendek Kaymakamlık Turnuvası şartları düzenlenen toplantıyla belirlendi.

Hendek Haber 14.08.2018, 14:41 14.08.2018, 14:51
Hendek Kaymakamlık Turnuvası Şartları Belirlendi...

14. GELENEKSEL HENDEK KAYMAKAMLIK 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ FUTBOL TURNUVASI ŞARTNAMESİ

A) KATILMA ŞARTLARI
 
Turnuvaya katılacak takımlar 750,00 TL (Yediyüz Elli TL) katılım ücreti ödeyecektir.
Ücretler İlçe Milli Eğitim Sportif Faaliyetler
 
Halk Bankası Hendek Şubesi

İBAN TR12 0001 2001 2900 0006 0000 61
Nolu hesabına yatırılacaktır.
Turnuvanın bütün giderleri
İlçe Milli Eğtim Sportif Faaliyetler  

Halk Bankası Hendek Şubesi
İBAN TR12 0001 2001 2900 0006 0000 61  
Nolu hesabından turnuvaya katılım için toplanan ücretlerden karşılanacaktır.

( Takımların turnuvaya katılım ücretlerini belirtilen hesaba ‘14. Geleneksel Hendek Kaymakamlık “15 Temmuz Şehitleri” Futbol Turnuvası” adı altında yatırmaları gerekmektedir.)

Turnuvaya katılacak takım oyuncularının, sigortalı çalışan olup Hendek’te ikamet etmesi veya Hendek’te çalışıyor olması ve belgelendirmesi gerekmektedir.
Kamu kurumlarında çalışanlar için, ilgili kurum amirinin tasdik ettiği evrak üzerinden TC Kimlik Numarası ve Hendek’te çalıştığını gösterir belge olması veya Hendek’ te ikamet etme şartı aranmaktadır.

Sporcuların Hendek İlçesinde görev yaptığı belgelendirilecektir. Geçici görevlendirme ile çalışanların onayları 01.01.2018 tarihinden geçerli yapılmış olması halinde kabul edilecektir. Aksi durum tespit edildiğinde ilgili şahsın oynadığı bütün maçlarda takım hükmen yenik sayılır. İlgili şahıs ve takım turnuvadan ihraç edilir.
Takımlarda (31.12.1988 tarihinden önce doğanlar oynayacaktır. ( 31.12.1988 dahil )
 
Turnuvaya katılan oyuncuların geçmişinde 1 yıl (2017-2018 dönemi) futbol lisansına sahip olmaması geremekte olup aksi bir durum tespit edildiğinde ilgili oyuncular ve takım turnuvadan tertip komitesinin kararıyla  ihraç edilir.
 
GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİ

Turnuva katılım ücreti banka dekontu
İş yerinden aldığı çalışma belgesi(Sigorta Dokümanı)
Sağlık raporu ve ya takımlar, oyuncuları için sağlık ile ilgili bütün sorumluluğun, kendilerinde olduğunu taahhüt etmesi gerekmektedir.)
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Takım kadro listesi resimli
İki vesikalık resim
 
BAŞVURU SÜRESİ: 03/09/2018 tarihi, saat 16.00’a kadar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne yapılacaktır. 03/09/2018 tarihinden sonra, başvuru yapan takımların başvurusu kabul edilmeyecektir.

KURA ÇEKİMİ: 12/09/2018 tarihinde Hendek Milli Eğitim Toplantı Salonunda saat 16.00’ da yapılacaktır

TURNUVANIN BAŞLAMASI: 17/09/2018 tarihinde başlayacaktır.

MÜSABAKANIN BAŞLAMA SAATİ: 1. MAÇ 18.00, 2. MAÇ 19:15 ( devre arası 5 dk. )
 
B- TAKIM VE SPORCU SAYILARI
 
Takımlar kadrolarında 14 sporcu, 1 idareci, 1 teknik direktör bulundurabileceklerdir.
Kaleci kontenjanı yoktur. Kaleci isterse oyuna dâhil olabilecektir.

Takımlar sahada 7 sporcu ile oynayacaktır.

Müsabaka esnasında takımlardan biri 3 (üç) sporcuya düşerse maç tatil edilir ve karşı takım hükmen galip sayılır.
 
C- SPORCU KIYAFETLERİ OYUN SÜRESİ
 
Sporcular müsabakaya; forma, şort, tozluk, kemiklik, halı saha ayakkabısı ve plastik vidalı krampon (metal vidalı krampon  giymek yasaktır) ile çıkacaklardır.
Müsabakalar 25’er dakikadan 2 devre şeklinde oynanacaktır. Devre arasında dinlenme süresi 5 dakikadır.

Müsabaka başlama saatinden 10 dk. önce takımlar sahada hazır bulunacak, maç başlama saati en fazla 10 dakika geçikebilir, aksi durumda musabaka saatinde sahada yer almayan takım 3-0 hükmen yenik ilan edilecektir.

Maç sırasında oyuncu değişikliği sınırsızdır. Ancak oyuncu değişikliği hakemin iznine tabidir.Oyundaki sporcu sahayı terk etmeden, diğer oyuncu kesinlikle sahaya giremez.
     
Takımların forma renkleri aynı olursa hakemin yapacağı yazı tura atışı ile belirlenen takım hucum yeleklerini giymek zorundadır.
 
D-DİĞER KURALLAR
 
Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce her sporcu ve yönetici için fotoğraflı lisans düzenlenecektir.

Esame listesinde isimleri olmayan kişiler kesinlikle sahaya giremez. Görevli kartı olmayanlar Yedek Kulübesinde oturamazlar. Lisansı olmayan sporcu müsabakaya katılamaz. Görevliler beraberinde yedek kulübesine kesinlikle çocuk getiremezler.

Müsabakada görev alacak hakemler Faal Futbol Hakemleri Derneğinden temin edilecektir.

Turnuvada uygulanacak kartlar ile ilgili kurallar: Direk kırmızı kart görenler hakem raporuna göre disiplin kurulu tarafından görüşülerek ceza verilecek.Maç içerisinde 2 sarı kart gören oyuncuya kırmızı kart gösterilerek oyundan atılacak ve 1 maç cezalı olacaktır. Maçlarda peyderpey görülecek sarı kartlar toplanarak ceza uygulamasına gidilmeyecektir. Oyun dışında gelişen olaylar disiplin kurulu kararı ile çözülecektir. Müsabakada görevli ve yöneticilere hakaret eden kişilik haklarına saldırıda bulunanlar disiplin kuruluna sevk edilir. 6222 sayılı Spor da şiddet ve düzensizlik maddesine göre işlem göreceklerdir.

Ofsayt uygulaması yapılmayacaktır. Kaleciye geri pasta eliyle tutmayacaktır. Kaleci topu 6 sn içinde oyuna sokacaktır.

Müsabakalar hafta içi olacak, saat 18.00’da başlayacak ve günde 2 müsabaka yapılacaktır. (Turnuvanın belirtilen tarihte yetişememe durumunda cumartesi günleri ya da günde 3 maç şeklinde oynatılabilir.)

Turnuva boyunca saha güvenliği İlçe Emniyet Müdürlüğünce sağlanacak, İlçe Sağlık Müdürlüğünce ambulans ve sağlık desteği sağlanacak, Sedaş tarafından Orman İşletme Sahasının aydınlatılması yapılacaktır.

Kurumlar turnuvaya birden fazla takımla katılabileceklerdir. Takımlar kurum ve kuruluş adları kullanmak zorundadır. Turnuvada uygulanacak puanlama lig usulüne göre olacaktır. (0-1-3)

Turnuva ile ilgili itirazlar bir sonraki gün 17.00’ a kadar Tertip Komitesine yapılmak zorundadır. İtiraz bedeli 100,00 (yüz) TL’dir. İtiraz bedeli ödenmediği sürece yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Zorunluluk halinde (elektrik kesintisi, hava muhalefeti) yarım kalan maçlar ile ilgili olarak Tertip Komitesinin belirlediği günde müsabaka kaldığı yerden devam ettirilir.
Turnuva boyunca soyunma odalarında ve otoparkta meydana gelebilecek hırsızlık ve kaza gibi olaylardan tertip komitesi sorumlu değildir. İlgili alanlara uyarı yazıları bırakılacaktır. Orman İşletmesi Müdürlüğünün sorumluluğu yoktur.

Turnuva süresince sporcunun sakatlanması veya ölümü halinde, Tertip Komitesinin herhangi bir sorumluluğu yoktur. Bunu turnuvaya katılan tüm sporcu ve idareciler peşinen kabul etmişlerdir.

Önceden ön görülemeyen her türlü olaylardan ve çıkacak sonuçlardan tertip komitesi sorumlu değildir. Ortaya çıkacak olayları ve bu olaylara neden olan; takımlar, sporcular ve idareciler hakkında kararı tertip komitesi verecektir.

Sporcunun sakatlığı halinde ilk müdahale saha içerisinde yapılacak, sporcu isterse kendi imkânları ile tedavisini yaptırabilecek ancak herhangi bir şekilde tedavi giderleri Tertip Komitesinden istenmeyecek, kendisi karşılayacaktır.

Gruplarda bir üst tura çıkacak takımların eleme maçlarında takımların eşitliği halinde ilk olarak bu takımların kendi aralarında yaptıkları maça bakılacak, eşit ise; genel gol averajına bakılacak, eşit ise; attığı gol sayısına bakılacak, eşit ise; yediği gol sayısına bakılacak, eşit ise; takım oyuncularıının almış olduğu kırmızı ve sarı kart sayısına bakılacak, eşitliğin devam etmesi halinde Tertip Komitesinin belirlediği günde yapılacak kura sonucunda bir üst tura çıkacak olan takım belirlenecektir.
Grup müsabakaların sonucu bir üst tur olan eleme (çeyrek finali, yarı final, final) müsabakalarında karşılaşan takımlar arasındaki eşitlik 60 dakika itibariyle bozulmaz ise 10’ar dakikalık iki uzatma devresi oynanır. Eğer eşitlik bozulmaz ise uzatma devrelerinin son bitiş düdüğü çaldığı anda sahada olan oyuncular ile 3’er penaltı atışı kullanılır.( Penaltı atışlarından önce eksik takım oyuncusu sayısına diğer takım oyuncu sayısı eşitlenir ve eşitlenen bu sporcu sayısıyla penaltı atışları gerçekleştirilir.) 3’ er penaltı atışında eşitlik yine bozulmaz ise seri penaltı atışlarına devam edilir ve eşitlik bozulana kadar seri penaltı atışları devam eder.

Turnuvada matematiksel olarak elendiği belli olan takımlar kalan maçlara çıkmazlar ise turnuvadan ihraç edileceklerdir. Bir yıl sonra yapılacak turnuvaya aynı isimle katılmayacaklardır.

Bir önceki turnuvada ceza alan takım ve sporcuların bu yılki turnuvada yer alıp almayacaklarına Tertip Komitesi gerekli araştırma ve incelemeyi yaparak karar vereceklerdir.

Takımlar turnuva için başvuru yaptıklarında bütün şartları kabul etmiş sayılırlar.

Yorumlar (2)
adem 3 yıl önce
mübarek işe alım sözleşmesi gibi altı üstü bir turnuvaya bunca teferruat fazla değilmi, bu ücretlerde nedir bu kadar, nereye harcanıyor bunca bedel , sizde turnuvaları ticaretemi döktünüz, yuvarlak masada ticaret yapanları görüyorum
Aynur Demirci 3 yıl önce
turnuva düzenliyeceğinize rapork tepelerinde giden işcileri denetleyin, yeni bir kazanın önlenmesi için en önemli husus yüzlerce insan ramorklarla gidiyor, arkalarını görmeden