banner195


banner194

Hendek İmam Hatip Ortaokulu Başarılara Doymuyor

Başarıları ile Hendek’in gururu olan Hendek İmam Hatip Ortaokulu Bilgi Yarışmasında Bölge 1. olarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Hendek İmam Hatip Ortaokulu Başarılara Doymuyor
banner180Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü’ nün öğrencilerin görev ve sorumluluk duygularının gelişmesi, toplum içinde kendilerini doğru ifade edebilmeleri, hızlı ve doğru karar verebilmeleri, doğru bilgiyi seçebilmeleri,  centilmence rekabet edebilmeleri  ve kendilerine güvenmelerini sağlamak  amacıyla düzenlediği  ortaokullar   arası    bilgi ve kültür yarışması  Bölge Finalleri 11/04/2016 Salı günü yapıldı.


Başarıları ile Hendek’in gururu olan Hendek İmam Hatip Ortaokulu başarılarına bir yenisini daha ekledi.  Daha önce ilçemizde 22 okul arasında yapılan Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasında 1. olarak Hendek’i temsil etme hakkı elde eden Hendek İmam Hatip Ortaokulu;  Akyazı ilçesinde yapılan ilçeler arası bölge finalinde Akyazı, Karapürçek, Taraklı, Pamukova ve Geyve ilçelerinin birincileri ile kıyasıya yarıştı. 


Hendek İmam Hatip Ortaokulu ile Akyazı Vakıf Ortaokulu’nun birinciliği paylaştığı yarışmada üçüncülüğü Taraklı Ortaokulu elde etti. Yarışma sonuçlarına göre birinciliği paylaşan okullardan Hendek İmam Hatip Ortaokulu Sakarya il  finalinde yarışacak.


Akyazı’da yapılan yarışmaya Hendek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bedir Bayram ile okulun idarecileri ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sezgin Damar ile birlikte giden öğrenciler; Rabia Nisa KALKAN, Zeynep Şeyma YAZAR, Hatice ADAK ve M.Abdullah ŞEŞEN adlı öğrenciler yarışmada 20 asıl ve 20 yedek sorunun tamamını doğru cevaplayarak izleyicilerin taktirini kazandı. Hendek İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Yunus DOĞAN “Eğitimde Kalite vizyonu doğrultusunda birçok alanda başarıları ile ön plana çıkarak Hendek’te eğitimde yeni bir nefes olan, Hendeklilerin gıpta ile baktığı okulumuzun başarı çıtasını yükselten öğrencilerimize ve emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.”  dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER