banner194

Hendek Güreş Ağası Talha Sunman oldu

Hendek Belediyesi 17. Geleneksel Selman Dede Yağlı Güreşlerinde Güreş Ağalığı'nı, 120 bin lira veren Meşale Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Baytun Talha Suman aldı.

Hendek Güreş Ağası Talha Sunman oldu
Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen 17. Geleneksel Selman Dede Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yıl da gerçekleştirildi. Yapılan açık attırmada Güreş Ağalığı'nı, 120 bin lira veren Ak Meşale Şirketler Grubu Başkanı Talha Sunman aldı.


Açık artırmaya Hendek eski Belediye Başkanı ve AK Parti Milletvekili Adayı Ali İnci ve Meşale Şirketler Grubu Başkanı Talha Sunman katıldı. 99 bin TL’den başlayan açık artırmayı 120 bin TL veren Talha Sunman kazandı. Ağalığın hayırlı olmasını dileyen Ali İnci, "17 yıldır süren Selman Dede şenlikleri artık geleneksel hale gelmiştir. Her geçen yıl güreş şenliğimize rağbet artmaktadır.Türkiye'nin önde gelen isimleri ilçemizde güreş ağalığı yaptı. Burada ilkleri gerçekleştirdik. Sakarya'nın ilk hanımağası ilçemizde seçildi. Bundan sonra da ilkleri yaşamaya devam edeceğiz" dedi.

Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, AK Parti Milletvekili Adayı Ali İnci ve yeni güreş ağası Talha Sunman’ın vatandaşları selamlamasından sonra güreşlere ve etkinliklere devam edildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 20:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
akpli
akpli - 5 yıl Önce

yazıklar olsun sizlere şimdide ali inçi nin yan kuruluşu meşale ve kul hakkı yiyen talha ikisi bir oldular hendegi yiyorlar aga olmuş cıkarcı talha sen önçe yaptıgın çürük evlerini tamir et daha dünekadar ali inçiden kötü başkan yoktu diyordun şimdi yalakası oldun ali başkan senin yüzünden cok sevdigim akp ye oy veriyecegim sayın başbakan bunları görmüyormusunmanların yüzkarası dernek ne hallerde cıkarcı talha unutma meşale senin degil yüz ortagındır onların ismi niye yok Allahsizi islah eylesin not kefenin cebiyok.

Gençmücahitler
Gençmücahitler - 5 yıl Önce

120.000 neki alttarafi bodrum katindan 1+1 bagislamis. Bir dilenciye 50 lira versinde adam diyeyim.

Lütfü Kayalıdere
Lütfü Kayalıdere - 3 yıl Önce

Yurdumuzun dört bir tarafında önceden yapılması planlanan güreş organizasyonları, verdiğimiz şehitlerden dolayı ileri bir tarihe ertelendi. Ya Hendek..? Hiç bir olmamış gibi sırıtan tipler..! Ne için, kim için şehit düştü bu yiğitlerimiz. Hiç mi saygınız kalmadı? Sizler nasıl Müslümansınız Allah aşkına? Resmen şuurunuzu yitirmişsiniz. Ne utanma kalmış, ne de sıkılma. Unutmayın eğer böyle gerim gerim dolaşıyorsanız, el ele verip hiç bir olmamış gibi sırıtıyorsanız bilin ki hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizin sayesinde..! Cenaze olan yerde düğün şenlik yapmak haramdır haram...

Yorum
Yorum - 3 yıl Önce

Susun be manyaklar

SIRADAKİ HABER