Hendek Güreş Ağalığını Sarılar Ailesi Satın Aldı...

Hendek Belediyesi 18. Geleneksel Selman Dede Yağlı Güreşlerinde Güreş Ağalığı’nı, 254 bin lira veren Barış Sarı aldı. 27 Yaşındaki Barış Sarı Sakarya’nın en genç Güreş Ağası oldu.

Hendek Haber 01.07.2018, 21:20 01.07.2018, 21:27
Hendek Güreş Ağalığını Sarılar Ailesi Satın Aldı...

SELMAN DEDE’YE GENÇ AĞA

Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen 18. Geleneksel Selman Dede Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yıl da gerçekleştirildi. Yapılan açık attırmada Güreş Ağalığını, 254 bin lira veren Sarılar Şirket Yönetim Kurulu Üyesi ve Hendek Ramada Otel İşletmecisi Barış Sarı aldı.

Açık artırmaya, 2018 Güreş Ağası  Selman SeverYaşar CoşkunÖzcan Nalbant ve  Barış Sarı katıldı.

100 bin TL’den başlayan açık artırmayı 254 bin TL veren Barış Sarı Satın aldı. Ağalığın hayırlı olmasını dileyen Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “18 yıldır süren Selman Dede şenlikleri artık geleneksel hale geldi. Türkiye’nin önde gelen isimleri ilçemizde güreş ağalığı yaptı. Burada ilkleri gerçekleştirdik. Sakarya’nın ilk hanım ağası Hülya Gedik ilçemizde seçilmişti. Yine Sakarya’nın en genç güreş ağası ilçemizde seçildi. Bundan sonra da ilkleri yaşamaya devam edeceğiz” dedi.Ağalık seçiminin ardından Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, 2019 Güreş Ağası Barış Sarı ve protokol üyeleri halkı selamladılar.

Yorumlar (0)