Hendek'e 5 yeni proje

Şubat ayı Ak Parti Hendek Danışma Meclisi toplantısı, Hendek Belediyesi Rasim Paşa Kültür merkezinde gerçekleşti,

Hendek Haber 22.02.2016, 09:14 22.02.2016, 09:20
Hendek'e 5 yeni proje

 Püsküllü'den 5 müjde

Toplantıya Ak Parti genel başkan yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Ak Parti Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Ali İhsan Yavuz, İl Başkanı Fevzi Kılıç, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Başkan Yardımcısı Ahmet Kavakçı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şenay Sakal, İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Kadın Kolları başkanı Emine Tosun, Gençlik kolları Başkanı Muhammet Erci, yönetim kurulu üyeleri, köy ve mahalle temsilcileri katıldılar.

Başkan Püsküllü’den müjdeler

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, son günlerde meydana gelen hain saldırıları kınayarak başladığı konuşmasında, tüm şehitlerimiz için fatiha istedi.

Kemaliye Mahallesi’nde rant yok

Konuşmasında belediye çalışmaları ile ilgili önemli projelere değinen Başkan İrfan Püsküllü, son dönemde sıkça gündeme gelen Kemaliye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında bilgi verdi. Başkan Püsküllü, “3 yıl önce Kemaliye  Mahallesi’nde bir kentsel dönüşüm projesi oluştu. Şu an dönüşüm projesi riskli alan konumundan çıkartıldı, arkasından imar planları da iptal edildi. Biz göreve başlar başlamaz şunu söyledik; ‘Siz isterseniz bu projeye devam edeceğiz sizin istemediğiniz projede biz yer almayacağız.’ Fakat şöyle bir  gelişme oldu, vatandaşlar projenin devam etmesi ile ilgili bize baskı yapıyorlar. Biz bu yönde büyük firmalar ile görüşmelerde bulunduk, fakat hala netice alamadık. Sebep rant var denilen yerde rant olmadığını bize net bir şekilde söylediler. Bizi burası kurtarmaz dediler. Bizim burada en çok güvendiğimiz Genel Başkan Yardımcımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu ve milletvekillerimiz. Bununla ilgili bizim ekibimiz ve büyükşehir ile birlikte toplantı yaptık. En azından ne yapmamız gerektiğini, neye karar vermemiz gerektiğini istişare yaptık, veri tabanı oluşturduk ve o istikamette devam edeceğiz. Kentsel dönüşüm ile ilgili oluşan platformun başkanını da çağırarak onlara durumu aktarıyoruz.”dedi.

Yeni hastaneye duble yol

Hendek’te yeni yapılan Devlet Hastanesi ile ilgili ulaşım sorununa da değinen Başkan Püsküllü, ''Hendek’te çok güzel bir devlet hastanemiz oldu. Yapandan, yaptırandan ve hükümetimiz den Allah razı olsun. Hastanemizin önemli bir sorunu olan yapılması gereken bir yolumuz var. Hendek Belediyesi olarak 3 yıl önce yolumuzu açtık, yaklaşık 20 metre genişliğinde 3 km uzunluğunda olan yolumuza sadece geçen yıl, 2,5 milyona yakın masraf ettik.  Malzemesini serdik ama büyükşehrimiz asfaltı pişiremedi, yetişemiyor nihayetinde. İnşallah bu yıl ilk programda hastane yolumuz duble olarak yapılacak, bununda müjdesini buradan veriyorum’ ‘dedi.

Muammer Sencer caddesi ve Üniversite Caddesi’nde yapılan çalışmaları da değerlendiren Püsküllü, ''Muammer Sencer Caddesi ve Üniversite Caddesi’ndeki çalışmamızı yeşil camiye kadar olan yerde sonlandırdık. Yanına güzel bir saat kulesi yaptık, çocuklarımızın güzelce oynayabileceği oyun parkı yaptık, vatandaşlarımız yürüdükten sonra orada oturup çay kahve içebileceği küçük bir kafe yaptık. Bu projemiz de sonlanmak üzere ilçemize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Atatürk Parkı projesi

Püsküllü sözlerine şöyle devam etti: Tabii ki bunlar yetmiyor.  Atatürk Parkı, eski belediye başkanlarımızdan Zeki Cömert zamanında yapılan bir parkımız. Bu parkımızı büyükşehir belediyemizle birlikte güzel bir yer yaparak, Hendek halkına sunmayı hedefliyoruz. Parkımız  çok güzel ama işlevi çok düşük, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu ile görüşüldü.  18 bin 400 metrekare alanı olan bu parkımızda,  tuvaletleri, halı sahayı, düğün salonunu, ahşap kafeyi, havuzları kaldıracağız. Mümkün olduğu kadar ağaçlara dokunmadan Hendeklinin ve misafirlerinin kullanımına sunacağız. Bu projemizin de şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum”

Hendek otopark projesi

Mevcut belediye binamızın karşısında bulunan Kaymakamlık, Cumhuriyet İlkokulu, Kütüphane ve Adliye’nin yeni yerlerine taşınması ile açtığımız meydanın altına bir otopark projesi yapmak istediklerini belirten Başkan İrfan Püsküllü, '' Otopark projemize Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu, 5 milyon TL’lik malzeme sözü vermişti. Bizde işçiliğini ve geri kalan parayı üstlenerek Hendeğimize otopark projesini hayata geçireceğiz. Yeraltına iki kat olarak yapacağımız otoparkın üzerini de meydan yapacağız. İlçemiz otopark sorunundan kurtulmuş olacak ve bir meydana kavuşacağız”dedi.

Hendek Belediye binası projesi

Hendek’in hızla büyüdüğüne dikkat çeken Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Hendek’imizin nüfusu 80 bine ulaştı, belediye binamızın yetersiz olması nedeniyle Fen İşleri Müdürlüğü, insan kaynakları, hukuk servisi, bilgi işlem ve basın müdürlüğünü Hendek Ticaret Merkezi’ne taşıdık. Ancak yaptığımız işlerde aksamalar olmaya başladı, onun için hızlı bir şekilde Hendeğimize yakışır  bir belediye binası projesini hayata geçireceğiz.”diye konuştu.

Rasim Paşa Kültür Merkezi yenileniyor

Rasimpaşa Kültür Merkezi ve Sinema Salonu’nun yenilenmesi gerektiğini ifade eden Başkan Püsküllü, ''Özellikle burada bulunan Rasim Paşa Kültür merkezi 14 senedir hizmet veriyor, doğal olarak yıprandı, eskidi, kullanılan makinalar günümüze cevap vermez oldu, firmayla görüşme yaptık, buranın tamamını A’dan Z’ye  yeniden restore yapacağız, daha güzel ortamlarda toplantımızı yapacağız, hem de sinema salonu olarak hizmet verecek. Burayı inşallah tekrar sizlerin hizmetini sunacağız'' dedi.

Yorumlar (4)
hendekli 5 yıl önce
fos projeler, hendek belediye binası ve duble yol (rantsal yol) hastane başlı başına fiyasko, bölgedeki arazilerinizi değerlemek için yollar açtınız, binalarda kurdunuz da yemedi, düzeniniz bozulunca sesiniz çıkmadı...son olarak kemaliye mahallesinde rant çok, yazık ilçenin dibine başkasına verilmeyen haklar size verilerek dikilen 7-8 katlı gökdelenlerle gözünüz doysun rantcılar sizii
Hendekliye cevap 5 yıl önce
Tabi sen hendekli degilsin anlasilanki hersey sana bos geliyor begenmiyorsan hendekten tasinabilirsin seni tutan yok bende bir hendekli olarak yapilanlari taktir ediyorum ve tesekkur ediyorum hendege emek veren siyasetcilerimize gonulden minnetterim seninde bu siyasilerden ve belediye yoneticilerinden bi menfaatin olmadi icin herseyi fiyasko olarak goruyorsun yada size saglam bi kaziklari olmus bi bardak su icin sindirirsiniz saygilarimla
vuslat eri 5 yıl önce
bi alemsiz ya, bunun ilçe akparti toplantısındamı duyuruyorsunuz, biz çaldık biz oynadık diye, meclis toplantısında verilecek mücdeleri akparti ilçe dayanışma toplantısında vermeniz çok alakadar olmuş
KEMALİYELİ 5 yıl önce
kemaliye mahalesi̇nden evi̇ni̇ yeri̇ni̇ vermeyenlerden bi̇r ki̇şi̇ bi̇le beledi̇yeye dsevam demez demi̇yecekti̇r bunu böyle bi̇li̇n yalan haberlerle i̇ş yapiyormuş gi̇bi̇ görünmeyi̇n s i̇z i̇stedi̇ni̇z di̇ye hi̇ç bi̇r şey olmaz bi̇z i̇stersek olur , çünkü o evler o yerler bi̇zi̇m , yaşadiğimiz müddetçe bi̇zde kalacak mahalleli̇yi̇ bi̇rbi̇ri̇ne düşürmeye çalişmayin sap döner keser döner bi̇r gün geli̇r hesaplar döner si̇z kaybedersi̇ni̇z hem bu dünyada hem ahi̇rette.
Namaz Vakti 14 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
22
parçalı az bulutlu