Hendek Cumhuriyet Alanında Gaziler günü kutlandı

Hendek Cumhuriyet Alanı´nda düzenlenen törenle Gaziler Günü kutlandı. Hendek Cumhuriyet Alanı´ndaki törene Kaymakam Mustafa Ayhan, Jandarma Garnizon Komutanı Jandarma Üst Teğmen Ercan Çetin, Hendek Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Cömert, daire müdürleri, Gaziler, öğrenciler ve resmi erkantörende hazır bulundular.

Hendek Cumhuriyet Alanında Gaziler günü kutlandı
banner180
Atatürk Anıtı´na çelenklerin koyulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

" Şehit nurlanmış, Gazi onurlanmış askerdir "

Törende Muharip Gaziler Derneği adına Kıbrıs Gazisi Ferhat Albayrakoğlu bir konuşma yaptı. Albayrakoğlu, Gazilerin, en büyük Gazi M. Kemal Atatürk´ün yaşayan birer temsilcileri olduklarını belirterek " Gaziler şanlı tarihimizin yaşayan kahramanlarıdır. Gazilik ömür boyu taşınacak bir şereftir. Gazilerimiz, şehitlerimiz ile birlikte Cumhuriyet´imizin teminatı ve temel taşlarıdır. Vatan savunmasında Şehit ve Gazi olmak kadar güzel bir kavram olmaz. Şehit nurlanmış, Gazi onurlanmış askerdir. Tüm Gazilerimizin Gaziler Günü kutlu olsun" Dedi.

Tarihe altın harflerle yazılan gün

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan, Jandarma Garnizon Komutanı Jandarma Üst Teğmen Ercan Çetin " Bugün, Aziz Milletimizin engin tarihinde altın harflerle yazılan öyle bir gündür ki, Çanakkale´nin geçilemeyeceğini Türk Milleti´nin esir edilmeyeceğini ve de Türk Vatanı´nın parçalanmayacağını tüm dünyaya haykırdığı gündür. Özgürlük ve Bağımsızlık, Türk Ulusu için tarihin her döneminde vazgeçilmez değerler olmuştur. Yurt topraklarına yönelen bu yaklaşımla karşılık veren Ulusumuz, bugün çağdaşlık ve demokrasinin ışığında özgür bir yaşam sürmektedir " diyerek, Gaziler Günü´nü kutladı.

Tören, Ziya Gökalp İlköğretim Okulu öğrencilerinin okudukları şiirlerle son buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER