Bin Çeşit Yapı Market

Hendek Beylice İlkokulundan Bir Örnek Proje Daha

Okullar tatile girmeden öğrencileri yardım malzemeleri konusunda bilgilendirdiler. Gönüllülük esasına dayanarak okula gönderilen yardım malzemeleri okulda oluşturulan komisyon tarafından Ramazan Paketleri haline getirildi.

Hendek Beylice İlkokulundan Bir Örnek Proje Daha

Beylice İlkokulu idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri, velileri gönüllü sivil toplum örgütlerinin de desteği ile öncelikli olarak okulun eğitim bölgesi sınırları içerisinde yardıma ihtiyacı olan öğrenci velileri ve diğer vatandaşlar olmak üzere ilçemizdeki okullarda öğrenim gören öğrencileri ve yardıma ihtiyacı olan hemşerilerimizi hedefleyen “Bir İftarınız da Bizden Olsun” projesini hayata geçirdiler. 

Okullar tatile girmeden öğrencileri yardım malzemeleri konusunda bilgilendirdiler. Gönüllülük esasına dayanarak okula gönderilen yardım malzemeleri okulda oluşturulan komisyon tarafından Ramazan Paketleri haline getirildi. Bazı veliler, sivil toplum kuruluşları ve esnaflarda hazırladıkları gıda kolileri ile okulun bu çalışmasını desteklediler. 

Okul müdürü Gökhan OĞUZ, sınıf öğretmenleri Muhterem BAK ve Enes AYDOĞDU’dan oluşan üç kişilik ekip okulun eğitim hizmeti verdiği 10 köydeki ihtiyaç sahibi kişileri daha önce yaptıkları ziyaretlerle belirlediler. Ayrıca bu köylerdeki, köy ve mahalle muhtarları ile irtibata geçerek seçilen kişileri teyit ederek yardımları bizzat evlerine kadar götürdüler.

Okuldan böyle bir şey beklemeyen vatandaşlar şaşkınlık ve memnuniyetlerini ifade ettiler. Belirlenen ihtiyaç sahiplerinin tamamına yardımlar ulaştırılmış olup önümüzdeki yıl ilçemizdeki diğer okullarla da ortak çalışma yaparak daha çok ihtiyaç sahibi öğrenciye ve sivil vatandaşa ulaşılmak istenildiği belirtiliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2016, 12:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Öğretmen
Öğretmen - 4 yıl Önce

Yapmış olduğunuz yardım faaliyetinden ötürü sizleri yürekten tebrik ederim AMA bu yardım olayını magazinleştirip bu sitede yada herhangi bir yerde yayınlatmak sizce ne kadar etik be hocam. Bende bir öğretmenim ama inanın sizlere yakıştıramadım böyle bir hareketi. "Bir elin verdiğini diğer el görmemeli" hadis-i şerifi varken yardım ettiğiniz kişileri gizli kalmaları gerekirken ifşa etmek, farkında olmadan onların rencide olmalarına neden olmak hoş oldu mu? Rabbim temiz kalp, salih amel ile bundan sonra daha çok yardım etmenize yardımcı olsun ama kırmadan, incitmeden, rencide edip olayı reklamlaştırmadan. Sürç-ü lisan etmiş kalp kırmışsam affola. Hakkınızı helal edin. Saygılarımla

SIRADAKİ HABER