banner194

Hendek Belediyesi Uyuşturucu ile mücadele kampanyası başlattı.

Gençleri uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla başlatılan 'Uyuşturucuya Hayır' kampanyası kapsamında bilbordlar giydirilerek sinevizyon gösterileri ve seminerler yapılacak, vatandaşlara bilinçlendirme broşürleri dağıtılacak.

Hendek Belediyesi Uyuşturucu ile mücadele kampanyası başlattı.
banner180
Mesele hepimizin meselesi

Kampanya ile ilgili bilgi veren Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Uyuşturucuyla mücadele, bütün toplumu ilgilendiren, siyasi görüşü, yaşam tarzı ne olursa olsun herkesi yakından ilgilendiren, çok önemli bir milli mesele. Hepimizin çocukları, torunları hayati bir potansiyel tehdit altında. Dolayısıyla, burada samimiyetle, hepimiz işin bir ucundan tutmak zorundayız. Bu mesele sadece polisiye tedbirlerle önlenebilecek bir mesele değil. Tabii ki, uyuşturucunun her türüne ulaşımı imkânsıza yakın hâle getirecek polisiye tedbirleri almamız lâzım ama sonuçta sadece bu önlemlerle kesin sonuç almak mümkün değil. Bu konuda toplumsal duyarlılığı artırmamız gerekiyor.”dedi.

İstatistikler bizi aldatmamalı

Başkan İrfan Püsküllü sözlerine şöyle devam etti: “ AMATEM’lerdeki başarı oranımız yüzde 38 civarında. Mesela Avrupa’da yüzde 9’larda bu oran. Evet dört katı civarındaki yüzde 38, bir başarı gibi görünüyor ama bunu tersinden okursak, yüzde 60’ından fazlasının da maalesef geri döndüğü anlamına geliyor bu. En tehlikelisi kimyasal, ucuz, işte bu ‘bonzai’ gibi sentetik uyuşturucular. Bir bulaşan, maalesef çok zor kurtuluyor. Bizim en büyük avantajlarımızdan biri, eskiye göre zayıflamış olmasına rağmen, hâlâ aile yapımız güçlü, hâlâ mahalle, komşuluk ilişkileri güçlü, okul yapısı güçlü. Bunlar gibi, uyuşturucuyla mücadelede avantaj sağlayacak güçlü yanlarımızı çok iyi kullanmamız lâzım”

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER