Hendek Belediyesi Ramazan Çarşısı yoğun ilgi görüyor

Hendek Belediyesinin 2018 yılı Ramazan etkinlikleri ve Ramazan Çarşısı Hendek halkı tarafından tam puan aldı. Aileler stantları gezip, asırlık çınar ağaçlarının altında dinlenirken, çocuklar da şişme oyun gruplarında ücretsiz olarak eğleniyorlar.

Hendek Haber 08.06.2018, 13:53
Hendek Belediyesi Ramazan Çarşısı yoğun ilgi görüyor

Hendek’te dolu dolu Ramazan

Her yıl farklı etkinlikler

Hendek Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri kapsamında açılan Hendek Ramazan Çarşısı, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Ramazan etkinliklerinin geleneksel olarak devam edeceğini belirterek, " Kurmuş olduğumuz Ramazan Çarşımızda çeşitli etkinlikler yapılarak, çocuklarımız da kurmuş olduğumuz şişme oyun gruplarında eğleniyorlar. Üç yıldır kurmuş olduğumuz çarşımızdan halkımız da esnafımız da memnun ve inşallah her yıl geleneksel olarak etkinliklerimiz devam edecektir “ dedi.

Çocuk gösterileri

Geleneksel hale gelen Hendek Belediyesi Ramazan etkinliklerinde, çocuklara yönelik haftanın iki günü programlar düzenleniyor. Cuma ve Cumartesi günleri iftar sonrası aileler Ramazan Çarşısını gezerken çocuklar da Nasrettin Hoca, Hacivat Karagöz, Pala Remzi ve Bitirim Hüsnü gösterileri ve düzenlenen çeşitli yarışmalarla bol bol eğleniyorlar. Program sonunda Hendek Belediyesi tarafından çocuklara, Osmanlı Macunu ve pamuk şekeri ikramları yapılıyor.

 

Yorumlar (0)
14
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı