Hendek Belediyesi çalışmaları sürdürürken uyarılarda bulunuyor

Hendek Belediyesi kar çalışmaları hakkında vatandaşları bir yandan bilgilendirirken bir yandan da uyarılarda bulunuyor.

Hendek Belediyesi çalışmaları sürdürürken uyarılarda bulunuyor
banner180
HABERİN GALERİSİ
Hendek'te 70 cm Kar var

Hendek'te 70 cm Kar var

Yoğun kar yağışı nedeniyle çetin bir kış yaşayan Hendek’te ilçe merkezinde kar kalınlığı yaklaşık 60 cm yi bulurken ilçenin yüksek kesimlerinde 80 cm civarında olduğu görüldü. Yüksek köylerde kar kalınlığının 1 metreyi aştığı öğrenildi.

Hava sıcaklığı -12 dereceye düştüKar çalışmalarına geceli gündüzlü aralıksız devam eden Hendek Belediyesi, belediye hoparlöründen de vatandaşları uyardı. Hendek Belediye hoparlöründen yapılan anonslarda;”  İlçemizde yoğun kar yağışı ve Devlet Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan bilgiler doğrultusunda hava sıcaklığının -12’ye düşeceği uyarısında bulunması nedeniyle belediyemizce yapılan kar temizleme çalışmalarına engel olunmaması için zorunlu olmadıkça özel araçların trafiğe çıkmamaları, cadde ve sokaklara park etmemeleri,  trafiğe çıkmaları zorunlu olan özel araçların zincirsiz trafiğe çıkmamaları, çatılardan düşebilecek kar ve buzların araç ve yayalara zarar vermemesi için saçak altlarında gezilmemesi, araç park edilmemesi, yayaların kış şartlarına paralel ayakkabı giymeleri, vatandaşların anten temizlemek için çatılara çıkmamaları, park ve bahçelerdeki ağaçların zarar görmemeleri için silkelenmeleri, görülebilecek don karşısında su sayaçlarının donmaması için gerekli tedbirlerin alınması, soba zehirlenmelerine ve yangına karşı vatandaşların dikkat ve tedbirli olmaları, küçük çocukların evlerinde yalnız başına bırakılmamaları, esnafların dükkân önlerindeki yaya kaldırımlarındaki kar ve buzları temizlemeleri yönünde uyarılarda bulunuyor. Her 15 dakikada bir seslendirilen uyarılara uyulduğunun görülmesi belediye çalışanlarını sevindirmenin yanı sıra vatandaşlarda  çetin kış şartlarına rağmen sosyal yaşamlarında bir eksiklik yaşamamaları nedeniyle gerek çalışmalar gerekse uyarılar yapan Hendek belediyesine teşekkür ediyorlar.Yaya kaldırımları, ana ve tali yolların yanı sıra üstgeçitlerde temizleniyorHendek Belediyesi Fen İşleri ekipleri ilçe genelinde ana arterler ve ara yollarda yaptığı kar küreme-temizleme çalışmalarına ilaveten ilçe merkezinde D-100 Karayolu üzerinde bulunan üst geçitlerde de birikerek vatandaşların geçmesini büyük oranda engelleyen karlarıda temizliyorlar.
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet kırdar
ahmet kırdar - 7 yıl Önce

kar yağalı yaklaşık on gün oldu ama hala m. sencer caddesinde 10 santim buz bulunmakta. bunun neresi çalışma biraz doğru haber yapın lütfen yandaş haber yapmayın


-----------------------------------------------------------------------------------------
Ahmet bey birinci haber yapılma tarihi 01.02.2012'dir ikinci olarak bu tarihte yapılan bir haber e bu gün yorum yapmışsınız. Muammer Sencer Caddesinde bu gün itibariyle kar yoktur.

Saygı ve selamlarımızla

SIRADAKİ HABER