Hendek Belediye Meclis toplantısı düzenlendi

Hendek Belediyesi Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısı, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü Başkanlığında, yeni meclis toplantı salonunda yapıldı. Gündemde bulunan üç madde ve ilave üç madde tek tek görüşüldü.

Hendek Haber 06.07.2017, 16:41 06.07.2017, 16:48
Hendek Belediye Meclis toplantısı düzenlendi

Raporlar görüşüldü

Hendek Belediye Meclisi Temmuz Ayı toplantısı yenilenen meclis salonunda Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda söz alan MHP Grup Başkanı Hüdaverdi Bahadır grubu adına görüş ve önerilerini dile getirdi. Temmuz Ayı Meclis Toplantısı’nda gündemde yer alan Nuriye Mahallesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı tadilatına askı sürecinde yapılan itirazlar ile ilgili komisyon raporu, Başpınar Mahallesi 150 ve 151 adadaki parsellerin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan Tadilatları ilgili komisyon raporu ile İkbaliye ve Necatipaşa mahallelerini kapsayan alanda yapılacak “Toplu Konut Alanı ile ilgili kamu yararı kararının alınması maddeleri Hendek Belediyesi’nde görüşülerek karara bağlandı.

Yolcu terminalinin Büyükşehire devri

 Toplantıda ilave gündemde yer alan Sakarya Büyükşehir Belediye Meclis Kararı ile Hendek Belediyesi’ne devredilen yolcu terminalinin işletme ve işlettirme yetkisinin Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne devri, Mülkiyeti Hendek Belediyesi’ne ait olan yolcu terminalinin işletmek ve işlettirmek üzere aylık 15 bin TL bedel karşılığında Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne devrinin, Çamlıca Mahallesi 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planın büyükşehir meclisince onaylandığından 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı yapılması ile ilgili konu görüşülmek üzere imar komisyonuna havalesi Hendek Belediye Meclisi’nde görüşülerek karara bağlandı.
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 03 Mart 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
5
az bulutlu