Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Hendek Bayraktepe'de Kimliği Belirsiz Kişiler Heykeli Kırdı

Hendek Belediyesi tarafından Bayraktepe Sosyal Tesisleri girişinde inşa edilen Osman Bey anıtı ve temsili olarak her iki yanında bulunan Yeniçeri askerlerinden biri önceki gece 03.45 sularında kimliği belirsiz kişilerin saldırısı sonucu kırıldı.

Hendek Bayraktepe'de Kimliği Belirsiz Kişiler Heykeli Kırdı
ANITA ÇİRKİN SALDIRI Osmanbey anıtına çirkin saldırı

Hendek Belediyesi tarafından Bayraktepe Sosyal Tesisleri girişinde inşa edilen Osman Bey anıtı ve temsili olarak her iki yanında bulunan Yeniçeri askerlerin den biri önceki gece 03.45 sularında kimliği belirsiz kişilerin saldırısı sonucu kırıldı.

İNCİ; " Saldırıyı yapanlaraı Allah'a havale ediyorum"

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, bu saldırının kabul edilmez olduğunu ifade ederek; “ Bu çirkin saldırıyı yapanları Allah’a havale ediyorum, yazık çok yazık” diyerek duygularını dile getirdi.

Anadolu’yu fethe çıkan OrhanBey ve askerlerinin Hendek’te bulunan Şeyhler Köyünde Şeyh İzzettin Efendi tarafından ağırlandığı ve Osmanlı döneminin ilk vakıf beratlarından birinin 10 Mayıs 1301 yılında Hendek’e verilmesinin birnişanesi olarak Bayraktepe Tesislerinin girişinde Osman Bey ve iki yeniçeri askeri heykelinin bulunduğu anıta yapılan çirkin saldırıya Hendek’te her kesimden tepki geldi.


Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2013, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER