Hendeğin Yeni Terminali Hızla Yükseliyor

Hendek Belediyesi, Rasimpaşa Mahallesi’ne yapılan yeni terminalin inşaatı hızla devam ediyor. Terminal binasının çevresinde kilit parke çalışmasına başlandı.

Hendek Haber 22.11.2013, 14:58 22.11.2013, 16:30
Hendeğin Yeni Terminali Hızla Yükseliyor
Terminalde hummalı çalışma

Hendek Belediyesi, Rasimpaşa Mahallesi’ne yapılan yeni terminalin inşaatı hızla devam ediyor. Terminal binasının çevresinde kilit parke çalışmasına başlandı.

Rasimpaşa Mahallesi’nde Hendek Orman İşletmesi’nin arkasına yapılan şehirlerarası otobüs terminali, kısa süre yapımı tamamlanarak hizmete girecek.

İlçemize daha yakışır ve daha modern

Başkan İnci, söz vermiş olduğu projeleri bir bir hayata geçirdiklerini ve bu projelerden birisinin de Hendek’e yeni terminal binası olduğunu belirterek “ Şu an mevcut otobüs terminali, hızala gelişen ve büyüyen Hendek’imize küçük gelmektedir. Kemaliye Mahallesi kentsel dönüşüm alanı içerisinde kalan ve ilçemiz için yetersiz olan mevcut otobüs terminali yerine, Rasimpaşa Mahallesi’nde bulunan Orman İşletmesi’nin hemen arkasına yeni bir otobüs terminali çalışmamızı başlattık. İnşaatımız hızla devam ediyor. Hizmet kapasitesi açısından mevcut otobüs terminalinin en az 2-3 katı büyüklüğünde düşünülen yeni otobüs terminalinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabileceği büfe, kafeterya ve sosyal birimler de mevcut olacak. Yeni terminal binamız tamamlandıktan sonra, ilçemize daha yakışır daha modern ve büyük bir terminal olacak ”diyerek, Hendek ve Hendek halkına hizmet etmenin onuruyla çalışmalarımız tam gaz devam ediyor, diye sözlerine ekledi.

Hizmet alanı daha fazla

Hendek Belediyesi tarafından yapılan terminal binasının ön cephesinde şehirlerarası otobüslerin bekleme ve park yerleri mevcut. Toplam zemin kat ve 1. kat olmak üzere 1472 m2 oturum alanına sahip olan terminalin zemin katın giriş kısmında sağlı sollu satış reyonları bekleme yerleri bulunuyor. Terminalde bay-bayan mescit, wc, abdest alma yeri, çocuk emzirme odası, kafeterya, çay ocağı, şoförler bekleme yeri ve market reyonları yer alıyor. Terminal binasının çevresine 3500 metre kare kilit parke çalışmasına başlandı.


Yorumlar (0)
18
açık