Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Güven Timlerinden Başarılı Uyuşturucu Operasyonu

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliğine bağlı Güven timlerinin ilçemizde tespit ettikleri adreste ve metruk binada yaptıkları uyuşturucu operasyonunda 150 gr. uyuşturucu madde ele geçirdi.

Güven Timlerinden Başarılı Uyuşturucu Operasyonu
İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliğine bağlı Güven Timleri bir hafta boyunca bir şahsı yakın takibe aldı. Güven Timleri, istihbarat çalışmaları sonucunda şahsın oturduğu adresinde “Uyuşturucu Madde Ticareti” yaptığını tespit ettiler. Dün gece Operasyon için düğmeye basan ekipler, narkotik köpeği (DARK) ile birlikte adrese gitti. Adreste narkotik köpeği ile arama yapan ekipler evde uyuşturucu madde olmadığını tespit ettiler. Ekipler, uyuşturucu maddenin evin yanında ki metruk binada saklandığını değerlendirerek DARK ile birlikte metruk binaya geçtiler. Metruk bina da yapılan aramada ekipler bi metruk şahısların uyuşturucu madde kullandıkları düzenekleri gördüler. Oda da bulunan kanepeyi koklayan DARK tepki verdi ve ekipler kanepenin altına baktıklarında satışa hazır madde buldular. Binada ki mutfak kısmını da koklayan narkotik köpeği tezgâhın altında kokuyu alarak tepki verdi. Tezgâhın altına bakan ekipler bir poşet içerisinde 150 gr uyuşturucu madde ele geçirdiler. Güven Timleri, DNA incelenmesi yapılması için metruk binadan delil topladı.

 

Emniyet yetkilileri, halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve uyuşturucu ile mücadele için yürütülen çalışmalara kararla devam edileceğini belirttiler. Ayrıca emniyet yetkilileri, suç ve suçlularla mücadele de daha etkin olabilmek için vatandaşlarımızın bu gibi konularda 155 Polis Merkezini aramalarını ifade ettiler. Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2015, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER