banner194

Gelenek Hendek Dikmende Son Sürat Devam Ediyor

Her yıl geleneksel olarak yapılan Hendek Dikmen Köyü bayramlaşması bu senede yapıldı. Hendek Dikmen Köyü kurulduğundan bu yana devam eden geleneksel bayramlaşma köy meydanında bayram namazının kılınmasıyla başladı.

Gelenek Hendek Dikmende Son Sürat Devam Ediyor
Her yıl geleneksel olarak yapılan Hendek Dikmen Köyü bayramlaşması bu senede yapıldı.
Hendek Dikmen Köyü kurulduğundan bu yana devam eden geleneksel bayramlaşma köy meydanında bayram namazının kılınmasıyla başladı.


Hendek Dikmen Köyü halkı, diğer şehirlerde yaşayan Dikmen Köyü’nden gurbete giden ve diğer misafirlerin katılmasıyla devam eden bayramlaşma Keşkek yemeği ikramıyla devam etti.


Bu yıl 104.cü yapılan bayramlaşmada 37 kazan keşkek hazırlandı ve yaklaşık sekizbin ile onbin kişiye ikramda bulunuldu.


Sakarya’nın sınır köyü olan Dikmen köyü muhteşem manzarası ile göz dolduruyor.


Hendek Dikmen Köyü’nün iki önemli geleneğinden biri olan bayramlaşma köy halkını biraraya getirerek kaynaşması sağlıyor. Özellikle diğer şehirlerde yaşayan Dikmen Köyü’nün gençlerinin birbirleriyle tanışıp kaynaşması için büyük önem taşıdığını belirten Dikmen Köyü muhtarı Cemal AYDIN köy halkı kendi arasında topladığı ve bazı hayırsever vatandaşların katkılarıyla gerçekleşen keşkek yemeğini köy hakına ve gelen diğer misafirlere ikramda bulunmaktan çok memnun olduklarını belirtip bu geleneklerinin Dikmen Köyü var olduğu sürece devam edeceğini iştirak edenlere de   teşekkür etti.Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2012, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER