banner194

Diyarbakırsporlular Gaffar babalarını unutmadı

Sakaryaspor - Diyarbakırspor maçı için Sakarya’ya gelen bir grup Diyarbakırspor taraftarı Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret ettiler.

Diyarbakırsporlular Gaffar babalarını unutmadı
Diyarbakırsporlular, Gaffar Okkan için yazdıkları şarkıyı okudular.


Gaffar Okkan’a şarkı


Sakaryaspor-Diyarbakırspor maçı için Sakarya’ya gelen Diyarbakırsporlular 24 Ocak 2001 tarihinde Diyarbakır Emniyet Müdürü iken şehit düşen Ali Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret ettiler. Emniyet Müdürlüğü yaptığı süre boyunca Diyarbakılıların gönlünde taht kuran Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret ederek dua eden Diyarbakırsporluları Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci ve Sakaryasporlu taraftarlar karşıladı.
Diyarbakır - Sakarya


Diyarbakırlılara vefalarından dolayı teşekkür eden 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, Sakarya ve Diyarbakır arasında kurulan gönül köprüsünün hiçbir zaman yıkılmayacağını ifade etti. 2001 yılında Diyarbakır’da şehit olan Hendekli Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın mezarının her yıl Diyarbakırlılar tarafından ziyaret edildiğini ifade eden Ali İnci, “Emniyet müdürümüzün şehit edilmesinden sonra Diyarbakır’da doğan yüzlerce çocuğa Gaffar ismi verildi. Biz o çocuklarımızı Hendek’te misafir ettik, iki defa Diyarbakır’a giderek onlarla biraraya geldik. Gaffar Okkan’ın hayatı ile ilgili sempozyum düzenledik. Onun Diyarbakırlılarla olan gönül bağını anlamaya çalıştık”dedi.
Hoş seda bıraktı


İnci sözlerine şöyle devam etti: “Değerli emniyet müdürümüz sadece halkının huzurunu sağlayan kişi olarak değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine imza atan, daima halkın içinde olan bir müdür olarak tanındı. Okkan,  yüreğini bu şehrin huzur ve güvenine tesis etmişti. Diyarbakır’da onu, onun kadar çok seviyor ve gönüllerinde, isimlerinde yaşatıyor. Diyarbakırlılar nesillerini devam ettirecek çocuklarına Ali Gaffar Okkan ismini veriyorlar. Bunun anlamı derin, mesajı yüksektir. İnsanoğlu fanidir, bugün var, yarın yok. Ama gökkubenin altında hoş sedalar bırakmak herkese nasip olmaz. Gaffar Okkan Diyarbakır’da hoş bir seda bırakmış ve binlerce Diyarbakırlı hala o sevgiyi kalplerinde taşıyorlar”

Gönül köprüsü


Hendek Belediyesi Diyarbakırspor ve Sakaryaspor taraftarlarını Bayraktepe’de kahvaltıda ağırladı. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Diyarbakır ve Hendek arasında Ali Gaffar Okkan ismi ile özel bir bağ kurulduğunu söyleyerek, “Ali Gaffar Okkan  Diyarbakır halkıyla bütünleşti. Bölgenin insanıyla devlet arasındaki mesafeleri ortadan kaldırdı. Bir polis olarak yaptıkları gerçekten çok büyük başarıydı.  Biz şunu çok iyi biliyoruz ki, Ali Gaffar Okkan bugün artık bir gönül köprüsünün adıdır. İşte o, varlığıyla çalışmalarıyla yaşantısıyla bir gönül köprüsüydü. Biz idareciler bunu çok iyi tahlil etmeliyiz.”diye konuştu.
Diyarbakırsporlular Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ve 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İn ci’ye Diyarbakırspor atkısı hediye ettiler. Diyarbakır’dan getirdikleri Diyarbakırspor atkısını Hendek Kültürevi’de bulunan Ali Gaffar Okkan’a ait olan bölüme hediye bıraktılar. 
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER