banner194

''Hendek Kaymakamı Tarafsızlığını Yitirmiştir''

MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan’ın Aksaray’dan milletvekili aday adayı olması ve listeye girememesi ardından tekrar göreve dönmesi ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Babaoğlu açıklamasında ''Hendek Kaymakamı tarafsızlığını yitirmiştir'' dedi.

''Hendek Kaymakamı Tarafsızlığını Yitirmiştir''
 Babaoğlu; ''Hendek’te Tarafsız Kaymakam İstiyoruz''

MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu yayınladığı basın açıklamasında  Ak Parti Aksaray Milletvekili aday adayı olup,listeye girememesi ardından yeniden görevine dönen Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan'ın seçim sürecinde bu görevde kalmasının doğru olmadığını savundu. Baboğlu açıklamasında   “ Hendeğimizde uzun yıllar görev yapmakta olan Kaymakamımız Sayın Mustafa Ayhan göreve başladığı dönemde AKP Kadrolarına Boncuk takmak gibi hatalar yapmıştır.Sonrasında Hendek halkının hassasiyetlerine yakışır bir şekilde görevini ifa ettiğini düşündüğümüz Kaymakamımız kısa bir süre önce bizleri yanıltmıştır.'' ifadelerine yer vererek aday adayı olarak yasal hakkını kullanan Ayhan'ın Ak Parti ile yakın ilişkisinin Hendek'te 7 Haziran seçimleri sürecinde olumlu bir tablo yaratmayacağını dile getirdi ve Hendek'e tarafsız bir kaymakam atanması gerektiğini vurguladı.
Babaoğlu açıklamasında;

''7 Haziran Genel seçimleri öncesinde Milletvekili Aday Adaylığı için yasal hakkını kullanarak kendi ilinden aday adayı olmuştur. Bu durum her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi kendisinin de en doğal hakkı olduğunu düşünüyoruz.Ancak bu süreç içerisinde Hendek’te AKP kadroları ile olan yakın ilişkisini de görme fırsatın da bulmuş olduk. Listeye girememesinin ardından ilçemizde ki görevine tekrar dönmesi hem camiamızda, hem de Hendek halkının nezdinde tarafsızlığını yitirmiş ve bir taraf olduğunun düşüncesini oluşturmuştur. Kendisi içinde bu durumun rahatsızlık vereceğini düşünmekteyiz.'' ifadesini kullandı. Babaoğlu açıklamasında Ayhan'ın Hendek kaymakamı olarak görev yapmaya devam etmesinin siyasi ilişkileri nededeniyle seçim sürecinde ciddi sancılar yaratacağına dikkat çekerek ''Önümüzde ki seçim sürecinin de göz önünde bulundurulduğunda vereceği her karar altında bir kusur aranması makamının da itibarını zedeleyecektir. Bu durumda Hendek Kaymakamı olarak görev yapmasını, siyasi ilişkilerinin de en üst seviyeye çıkması sebebiyle etik olarak çok doğru bulmuyorum. Bu konu hakkında Hendek halkını ve kamuoyunu bilgilendirirken yetkili makamları da göreve davet ediyoruz. Bu konunun takipçisi olacağımızı da tüm kamuoyunun bilmesini istiyor saygılar sunuyoruz ” şeklinde tarafsız kaymakam taleplerini yineledi...
Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2015, 21:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
zafer
zafer - 5 yıl Önce

adam haksızmı

Hüseyin
Hüseyin - 5 yıl Önce

kaymakamın akp li olduğu ayan beyan belli olmuştur.şimdi bizim ödediğimiz vergilerle maaş alıp o koltukta oturması bu millete yapılmış bir saygısızlıktır.

SIRADAKİ HABER