Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

"Hendek Atatürk Parkı" İçin Basın Açıklaması Yaptı...

Chp Hendek İlçe Başkanı Reyhan Azak" Hendek Atatürk Parkı" İçin Basın Açıklaması Yaptı...

"Hendek Atatürk Parkı" İçin Basın Açıklaması Yaptı...

Yerel basınımızda yer alan haberlere göre, Sakarya büyükşehir belediyesi tarafından  yenileme çalışmaları yapılan "Hendek Atatürk Parkı" inşaatı için temel atma töreni düzenleneceği açıklaması yapılırken, ortaya  "Hendek Park" ismi çıkartılmıştır.

Hendek'te bir mahalle Camimizin vatandaşlarımıza sorulmadan değiştirilme girişiminin yarattığı sansasyon unutulmadan,  "Hendek Atatürk Parkı" ismi konusunda yerel basının uyarı yazılarının mürekkebi kurumadan Büyükşehir Belediyesinin bu açıklaması bizi endişelendirmiştir.

Bundan 5 ay önce "Hendek Atatürk Parkı" yenileme çalışmaları yapılacağı ilan edildiğinde Hendek'li hemşerilerimizin görüş ve önerilerini içeren bir basın açıklaması yapmıştık. Bu basın açıklamasında "Hendek Atatürk Parkı" adının Hendek Atatürk Stadyumundaki gibi, oldu bittiye getirilerek kaldırılmasın, parkımızdaki yeşil alan ve ağaçlar korunsun, çirkin görüntü yaratan reklam panoları ve bankamatikler kaldırılsın, gibi taleplerimizi kamuoyuna açıklamıştık.


Birlik ve beraberliğe çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde ülkemizin birleştirici gücü "Atatürk" isminin parkımızdan kaldırılma zeminini yaratılmaya çalışılmasını kınıyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişiminde Hendek Cumhuriyet meydanında, Türkiye Büyük Millet Meclisinde Türk Bayrağı ve Atatürk posterlerinin altında birleştiğimiz unutulmamalıdır. Atatürk sevgimizi göstermelik ve ihtiyaç duyulduğunda değil, kalbimizde yaşatmalıyız.

Hendek'teki Mülki ve idari yetkililer, Kent Konseyi, Belediye meclis üyeleri, Muhtarlar, Sivil toplum kuruluşları "Atatürk" isminin korunmasında halkımızın sesi olmalı, halkın dinlenme ve nefes alma alanlarına sahip çıkmalıdırlar.

Hendek Atatürk Parkı isminin ve buradaki yeşil alanın korunması önerimizi bir kez daha Hendek'lilerle paylaşırken yetkilileri yanlıştan dönülmesi konusunda uyarıyoruz.

CHP Hendek İlçe Başkanı - Reyhan Azak 
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 00:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeşim
Yeşim - 3 yıl Önce

Hendek Atatürk Parkının yenileme projesi kapsamında, Atatürk'ün adının kaldırılacağı söyleniyor.
Hendek Kaymakamı sus pus...
Hendek Belediye Başkanı sus pus...
MHP Sakarya İl Başkanı sus pus...
AK Parti Hendek İlçe Başkanı sus pus...
MHP Hendek İlçe Başkanı sus pus...
Bu duyarsızlığınızı anlamak mümkün değil.
Çıkın kamuoyunu aydınlatıcı bir iki şey söyleyin.
"Bu söylenenler doğru değil" deyin
Söyleyecek hiç mi bir şeyiniz yok?
Atatürk'ün itibarsızlaştırıldığı bu olayda böyle sus pus oluyorsunuz.
Ama referandum söz konusu olduğunda; "tercihiniz evet olsun" deyip maşAllah bülbül kesiliyorsunuz.
Atatürk söz konusu olduğunda sus pus olun bakalım..!
16 Nisan'da biz sizin gibi sus pus olmayacağız.

Kamil
Kamil - 3 yıl Önce

Atatürk:
Efendiler biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler memleketi olamaz, en doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır” derken, işte tam olarak bu günlerden bahsediyordu...!
Bunların ne yapmasını bekliyordunuz ki...?

Mahmutbeyli
Mahmutbeyli - 3 yıl Önce

Bırakın siz, Atatürk'ün ismini kaldırmayı; AK Parti gençlik kolları başkanı, yüreğindeki nefreti kusmuş, “birisinin babasının ve kendisinin doğum yeri Selanik'se, Selaniklidir, kimse Türk, Atatürk demesin, orijinali Yunan yani, Türk'e benzemiyor, keşke Atatürk olmasaydı” demişti.
Türk adalarını Yunan'a bırakacaksın.
Türk yoktur diyeni alkışlayacaksın.
Ne mutlu Türküm diyene'li Andımıza tahammül edemeyeceksin.
TC'yi sileceksin…
Sonra çıkıp Atatürk'e Yunan diyecek ve ismini her yerden sileceksin öyle mi?

Şahin Kara
Şahin Kara - 3 yıl Önce

"Kardeşlerim, yüce Rabbimiz bizleri geçmişten ibret alarak geleceğimizi inşa etmeye çağırmaktadır. Zira tarihte yaşanan sadece bir hatıradan ibaret değildir. Tarih, bizim geçmişimiz olduğu kadar günümüz ve istikbalimizdir. Tarih geleceğimize ışık tutan değerlerimizdir. Tarihte nesilden nesile aktarılması ve unutturulmaması gereken büyük olaylar, büyük zaferler vardır. Milletimizin tarihindeki bu büyük zaferlerden biri de Çanakkale'dir.”
17 Mart cuma günü Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü sebebi ile camilerde okunan hutbe böyle başlıyordu. Milletimizin tarihindeki büyük zafer anlatılırken, Atatürk “yok” sayıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı, Çanakkale Zaferi'yle ilgili hutbelerde mutlaka Atatürk'ün adını anarken, son 5 yıldır hiçbir hutbede Atatürk'ün adı geçmiyor.
Eee, ne demişler?
İmam böyle yaparsa, cemaat da .....!

Harun
Harun - 3 yıl Önce

Eğer bugün; Ezanlarımız okunuyorsa, özgürce ibadet edebiliyorsak, dil, din, ırk farkı olmaksızın her makam ve mevkiye gelebiliyorsak, kadınlarımız toplumun her kesiminde başarılı görevlere imza atabiliyorsa, seçimlerle halkın iradesi (şimdilik)Türkiye Büyük Millet Meclisine yansıyorsa, işte bütün bunların mimarı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’tür.
Karşıt olsanız ne yazar…
Hendek Atatürk Parkından ismini kaldırabilirsiniz ama Vatanını ve Bayrağını bir ibadet vecdi ile seven Cumhuriyetin yılmaz ve yıkılmaz bekçilerinin kalplerinden nasıl kaldıracaksınız...?
Hep böyle gidecek sanıyorsunuz değil mi?

Atsız
Atsız - 3 yıl Önce

ATATÜRK KARŞITLIĞI-1
Başkent Ankara'da ki bazı bulvar ve caddelere bırak sen Atatürk'ün adını vermeyi; yabancı devletlerin tarihlerinde önemli rol oynamış şahsiyetlerin isimleri de yer almaktadır.
Ankara Bahçelievler semtinde; Fransız asker ve siyasetçisi, devlet başkanı De Gaulle,
Ankara Yenimahalle ilçesinde; Bangladeş'in ilk başbakanı ve devlet başkanı. Mucibur Rahman Caddesi,
Ankara Çankaya ilçesinde; bütün Latin Amerika'yı özgürleştirmeyi ve birleşik bir Latin Amerika cumhuriyeti kurmayı amaçlayan devrimci Simon Bolivar,
Ankara Gazi Osman Paşa semtinde; Hindistan Bağımsızlık Hareketi'nin siyasi ve ruhani lideri. Mahatma Gandi Caddesi,
Ankara Çankaya ilçesinde; Tüm Hindistan Müslüman Birliği ve Pakistan bağımsızlık mücadelesinin önderidir, aynı zamanda Pakistan'ın kurucusu ve ilk devlet başkanı Muhammed Ali Cinnah Caddesi.
İstanbul'da Sirkeciden Bakırköy'e uzanan ABD eski başkanlarından Kennedy Caddesi,

Atsız
Atsız - 3 yıl Önce

ATATÜRK KARŞITLIĞI-2
Sadece ülkemizde değil dünyanın dört bir tarafında yer almaktadır.
Küba; Başkent Havana’da Atatürk heykeli (başka hiçbir devlet adamının heykeli bulunmamaktadır)
Belçika ; Vise kentine bağlı Cheratte kasabasında bulunan yere Atatürk,
Pakistan; başkent İslamabad’da Atatürk Caddesi,
Meksika; Başkent Mexico City’de Atatürk heykeli,
Hindistan; Başkenti Yeni Delhi’de Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı,
Yeni Zelanda, Hollanda, İtalya, ABD, İsrail, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Avustralya, Venezuela, Macaristan, Pakistan, Makedonya, Tunus, Polonya, Şili, Azerbaycan, Japonya, Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Bangladeş, Dominik Cumhuriyeti.
Bu ülkelerdeki Park, bulvar, caddelere Mustafa Kemal Atatürk’ün isimleri verildi ve onun heykelleri dikildi.
Bu Dünya ülkeleri, önüne gelen herkesin ismini öyle kolay kolay ülkelerinin bir bölgesine vermez.
Demek ki neymiş?
”O, ELİN GAVURU DEDİKLERİNİZ BİLE SİZDEN DAHA ÇOK ATATÜRK’E DEĞER VERİYORMUŞ.”
“UTANMANIZ GEREKİR…!”

Kemaliyeli
Kemaliyeli - 3 yıl Önce

Apo, namazında niyazında çocuktu, oruç tutardı, sahura kalkardı, derslerinden çıkar camiye koşardı” diyen Bebek katiline adeta melek” muamelesi yapan Tescilli teröristbaşını ahaliye dindar çocuk” diye kakalamaya çalışan
FETO'ya muhterem hoca efendi diyen Cemaatle aynı menzile yürüyen Pensilvanya'ya gidip, el etek öpen, orası sanki kutsal mekanmış gibi başını örten Türkçe olimpiyatında eline mikrofon alıp, Gesi bağlarında dolanıyorum'u söyleyen Sonra da hay Allah, kandırılmışız, pardon” diyen
İşte bu zihniyet, Mustafa Kemal Atatürk'ün ismine, heykellerine ve büstlerine, TBMM duvarındaki tablosuna bile tahammül edemiyor.
Polis zoru ile sınır dışı edilen ve yabancı ülkelere sokulmayan Türkiye Cumhuriyetinin bakanlarını gördükçe içim sızlıyor. Biz, ülkemizin ulusal değerlerimize sahip çıkmadıkça da daha neler göreceğiz kim bilir.?
Aferin size...
Size yakışan da bu (!) devam edin..!


SIRADAKİ HABER