Atatürk'ün Ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı

Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu,büyük devlet adamı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 77.yıl dönümündeyiz.

Siyaset 08.11.2015, 14:14 08.11.2015, 14:19
Atatürk'ün Ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı
CHP HENDEK İLÇE BAŞKANI REYHAN AZAK M.K. ATATÜRK'ün 77.ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE MESAJ YAYINLADI

Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu,büyük devlet adamı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün  aramızdan ayrılışının 77.yıl dönümündeyiz.

M.K.Atatürk milli birlik ve bütünlük içinde gelişen, kalkınan çağdaş uygarlık düzeyine ulaşan güçlü bir Türkiye hedeflemiştir.Atatürk'ün önderliğinde Halkımız  egemenliğini eline aldı, Ülkemizi aydınlığa götüren devrimlerle tanıştı.
     
"Yurtta Barış Dünyada Barış"ın önemini bugün daha iyi anlıyoruz.Komşularımızla sorunlu  hale geldik.Birlik ve beraberliğimiz,barış ve kardeşliğimiz tehlike altında.Birçok alanda Cumhuriyetin değerleri ve kazanımlarına karşı yoğun bir saldırı ile karşı karşıyayız.Son yıllarda Cumhuriyetin kazanım ve devrimleri bir bir yok ediliyor.Karanlık daha da koyulaşıyor.Cumhuriyetin değerlerini ve Atatürk devrimlerini unutturmaya çalışan bir anlayışı dikkatle izliyoruz.Ülkemizin içinde bulunduğu her türlü zorluğu,laik cumhuriyetten ve Atatürk ilke ve devrimlerinden  sapmaksızın aşacağımıza olan inancımız tamdır. 
         
"Bağımsızlık ve Demokrasi Benim Karakterimdir"diyen ve bize başta Cumhuriyet olmak üzere sonsuza kadar kararlılıkla  savunup koruyacağımız emanetler bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü özlemle anıyor,halkımız adına saygıyla selamlıyor ve sonsuza kadar emanetlerinin bekçisi olacağımızı belirtiyorum.
                                                                                 
Reyhan AZAK
     CHP HENDEK İLÇE BAŞKANI
Yorumlar (0)