banner194

Yeni Başkan Babaoğlu Hendek Güreşlerine davet ediyor

Hendek Selman Dede’yi Anma, Sünnet ve Yağlı Pehlivan Güreşleri 30 Haziran Pazar Günü Selman Dede Mesire Alanı’nda gerçekleşecek. Hazırlıkların tamamlandığını belirten Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu,  “Hemşerilerimizi Selman Dede’ye bekliyoruz” dedi.

Yeni Başkan Babaoğlu Hendek Güreşlerine davet ediyor

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ

30 Haziran Pazar Günü saat 09.30’da Hendek Belediyesi önünde sünnet olacak çocuklarla kortej yürüyüşü ile başlayacak olan etkinlik Selman Dede Mesire Alanı’nda güreş ve anma programı ile devam edecek. Etkinliğe katılmak isteyen vatandaşlar için saat 09.00’dan itibaren Hendek Merkez Cami önünden Selman Dede’ye ücretsiz olarak otobüs seferleri düzenlenecek.

SÜNNET VE GÜREŞ

Programla ilgili bilgi veren Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Sabah 10.00’da Selman Dede Er Meydanı’nda başlayacak güreşlere yaklaşık 500 pehlivanın katılması bekleniyor. Program kapsamında saat 12.30’da Selman Dede Camii’nde Kuran- Kerim okunacak. Aynı zamanda Selman Dede sünnet şenliğinde bu yıl 180 yavrumuz sünnet olacak” dedi


BABAOĞLU DAVET ETTİ

Çocuklar için oyun alanı kurulacağını belirten Başkan Babaoğlu, “Günlerdir yapmış olduğumuz hazırlıklarımız tamamlandı. Vatandaşlarımız için her şey düşünüldü ve planlandı. Selman Dede Pazar günü tam bir şenlik alanına dönecek. Tüm hemşerilerimiz bu etkinliğe davetlidir” ifadelerine yer verdi.  

DESTİCİ GELİYOR

Şenliğe Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, protokol mensupları ve binlerce vatandaşın katılması bekleniyor.  Selman Dede Güreşleri’ne Kırkpınar’da 2004-2007-2008-2016 yılları şampiyonu Recep Kara ve 2005 yılı Kırkpınar Şampiyonu Şaban Yılmaz başta olmak üzere Nedim Gürel, Abdullah Güngör, Ahmet Kavakçı, Salih Erinç, Süleyman Aykırı, Ümit Balta, Mahmut Kavakçı,Murat Gençtürk, Nadir Takı, Serhat Gökmen, Hüseyin İyican, Nuri Zengin, Hüseyin Şahinal, Fatih Koyuncu, Onur Şenel, Güngör Ekin, Ekrem Yavuz, Gökhan Arıcı ve Fatih Bakır gibi ünlü başpehlivanlar katılıyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 19:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert Temizce
Mert Temizce - 5 ay Önce

Sünneti de yapıyorlar metin bey merak etmeyin. Güreş siz olmaz o artık geleneksel hale geldi. Hendeke dedin mi akla gelen spor dalında ilk güreştir. Peygamber sporuna nail olan bir millet olarka buna sahip çıkmalı, sahip çıkan başkanında ardında durmalıyız.

Metin Köprücü
Metin Köprücü - 5 ay Önce

Güreş yapmana gerek yoktu şenliğini sünnetini yapsaydin

Organik Köy Ürünleri
Organik Köy Ürünleri - 5 ay Önce

Millet hizmet bekliyor soz verdiğin porejelere başla artik yani boş işlerle uğraşmayın bakin vatandaş bile yok seyirci

Esra Kavak
Esra Kavak @Organik Köy Ürünleri - 5 ay Önce

Yazmışsınız ki vatandaş bile yok. etkinliğin günü 30 Haziran yani yarın.Millet 2 gün önceden mi gitsin etkinliğe? Ayrıca Sosyal projelerde hizmet kapsamındadır. Birleştirici , bütünleştiricidir. Eleştirmek olsun diye eleştiri yapıp kendinizi komik duruma düşürmeyin

TC Pınar Kaymaz Çakir
TC Pınar Kaymaz Çakir - 5 ay Önce

Hizmet derken eve paket servise baslayacak hali yok.Yillarca sesi cikmayanlarin gozu acildi da 3 aylik yonetimden hemen beklentiye girdiler.

SIRADAKİ HABER