Ücretsiz Dağıtılan Maskeler Hendek’te Erkenden bitiyor

Maske dağıtımının başlandığı ikinci günde Hendek ilçe merkezinde yer alan Eczaneler, maskelerin erken bittiğini belirterek camlarına maske tükendi, maske yoktur, maske bitti, şeklinde duyurularla vatandaşların eczanelerdeki maskelerin bittiğini açıkladılar.

Hendek Haber 19.04.2020, 15:48 19.04.2020, 16:06
Ücretsiz Dağıtılan Maskeler Hendek’te Erkenden bitiyor

Maske dağıtımının başlandığı ikinci günde Hendek ilçe merkezinde yer alan Eczaneler, maskelerin erken bittiğini belirterek camlarına maske tükendi, maske yoktur, maske bitti, şeklinde duyurularla vatandaşların eczanelerdeki maskelerin bittiğini açıkladılar.

Hendek’te Eczane başına dağıtılmak üzere, eczane başına 100'er adet maske verildiğini, bu sayının öğlen saatlerini bulmadan tükendiğini ve ardından gelen bir o kadar daha vatandaşa maskenin olmadığını belirttiklerini dile getiren eczacılar, maske dağıtım sayısının yeterli olmadığını belirtiler.

İlçemiz Hendek’te yer alan 6 eczaneyle yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında, tümünde maskelerin tükendiğini, maske dağıtım sayısının ilçe nüfusuna oranla az olduğunu dile getirerek, yetkililerin bir an önce maske dağıtım sayılarını yükseltmeleri gerektiğini istediler.

Maske satışlarının yasaklanarak, eczaneler tarafından , sms ve tc kimlik bilgileri ile maskelerin ücretsiz bir şekilde verilmesine başlandığının ikinci gününde, gelen maske taleplerinin oldukça yüksek olduğu, vatandaşa gönderilen sms lerin, nüfusa ve adrese dayalı olduğu öğrenilirken, gelen sms sayısı kadar maske dağıtılmadığı öğrenildi.

Diğer taraftan, çalışmak zorunda olan, üretim yapan,sanayi işletmeleri ve işyerleri içerisinde bulunan vatandaşlara , İşletmelerce verilmesi zorunlu olan maskeler için , Sakarya Ticaret odası ve çeşitli odalarca Valilik kanalıyla maske satışı yapıldığı ve satışla ilgili başvuru formlarının ilgili birimlere iletilerek gerçekleştirildiği öğrenildi.


Yorumlar (17)
Ibrahim Kesim 2 yıl önce
Alan var mı maske 15 gündür alamıyoruz 5 er adet geliyor sanırım eczanelere şaşılacak iş vAllahi
Samet Ayse Canikli 2 yıl önce
10 tane eczane gezdim hiç birindede kalmadı dediler. Ya maskeler adrese gelsin yada hiç dagitilmasin bulunmadiktan sonra vermenin de anlamı yok
Ali Bicak 2 yıl önce
Eczaneler o yaziylari hiç kaldırmıyor ki sormasin millet diye .. ama maske takmayı mecbur bırakıyorsun .. satışını yasakliyorsun .. bu nasıl bir çelişki..
Selahattin Sağlam 2 yıl önce
Selahattin Sağlam Eczanelerde maske yokki hep aynı numara kalmadı bitti kimse almadığına göre bu maskeler ne oldu yetkililer göreve
Ali Saglam 2 yıl önce
Eczane ler gelen maskeyi gizliyor vermiyor banada mesaj geldi gittim yok dediler
Turgay Güney 2 yıl önce
O iş eczanenin sorunu sandalyeden sipariş beklemeyecek kime sorsam ben telefonla ayirttim da aldım diyor rezarvasyon işini birakacaksiniz önce Hendek gibi bir yerde herkesin herkese nazı geçiyor en ufak cezayı kabul etmem kimse kusura bakmayacak o maske o eczaneye gelmiyorsa malesef markete vs yerlere mecbur maskesiz girilir paralı iken kasap bile satıyordu şimdi bedava eczane bulamıyor stokculuk aynen devam ediyor ..
Mustafa Sağlam 2 yıl önce
arkataşlar bır hafta eczaneten maske alamıyorum vurus bıttıktan sonra alırız maskelerı Allah saglık versın ama saglık bakanına tılekce yazdım hayırlısıylan
Cengiz Islam 2 yıl önce
Eskisi gibi yazi assinlar sskli bu.ezzenede.gecmez şimdide yazzinlar maske.veremeyiz. Kot.numarisana.gore.maske.geliyorsa.bu.eczacilar.gelen.maskeyi.ne.yapiyor.yoksa.devleti.zor.durumda.birakmakmi.devleti. Bu.eczacilarin.sonu.yakin.ilaclar.artik.marketlerede.satilmassa.şasirmayalim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-1
kapalı