Hendek'te sel baskınlarına karşı önlemler alınıyor…

Yoğun yağışlarda Hendek de yüksek kesimlerden aşağı gelen sular su baskınların yaşanmasına neden olmaktaydı. Risk teşkil eden kısımlarda kapalı menfezlerle suyun gidişat yönlerine göre kapalı menfez uygulamaları yapılmakta.

Hendek Haber 29.09.2020, 20:01 05.10.2020, 21:24
Hendek'te sel baskınlarına karşı önlemler alınıyor…
© HENDEK HABER

SEL BASKINLARINA MENFEZLİ ÖNLEM ALINIYOR

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Bayraktepe Mahallesinde sel baskınlarının önüne geçilmesi adına kapalı menfez hattı ile Uludere giriş çıkışında yol genişletme çalışması başladığını söyledi.

Hendek’te sel baskınlarına karşı önlemler alınıyor…

KAPALI MENFEZ YAPILIYOR

Bayraktepe Mahallesi 7148 numaralı sokakta bulunan 55 metre uzunluğundaki açık yağmur suyu kanalına 1 metre genişliğinde ve 80 cm yüksekliğinde kapalı menfez hattı imalatı yapıldığını anlatan Başkan Turgut Babaoğlu, “ Aşırı yağışlarda meydana gelen sel baskını ve taşkınlar sonrasında bu bölgede özellikle bir çalışma yapılması talimatını verdim. Ekiplerimiz bir proje hazırladı ve gerekli incelemeleri yaptıktan sonra düğmeye bastık. Kapalı menfez hattıyla birlikte çalışmanın geçtiği tüm alanlarda gerekli çevre düzenlemeleri de yapılacak” dedi. Çalışmaların yapıldığı alanda evleri bulunan vatandaşlar Başkan Babaoğlu’na teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdi.


Hendek’te sel baskınlarına karşı önlemler alınıyor…

Hendek’te sel baskınlarına karşı önlemler alınıyor…

Yorumlar (0)
18
açık
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı