Hendek Yenimahalleye hayat katacak proje

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Türk Dünyasının Bilge Lideri merhum Alparslan Türkeş’in adını taşıyacak olan tam donanımlı park ve modern cadde projesini açıklayarak, çalışmaların başladığını duyurdu.

Hendek Haber 25.12.2019, 15:55 25.12.2019, 16:18
Hendek Yenimahalleye hayat katacak proje

Yenimahalle’ye yeni yaşam merkezi

ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN ADINI TAŞIYACAK

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Türk Dünyasının Bilge Lideri merhum Alparslan Türkeş’in adını taşıyacak olan tam donanımlı park ve modern cadde projesini açıklayarak, çalışmaların başladığını duyurdu.

YERİNDE İNCELEDİ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Yenimahalle Yıldırım Beyazıt Caddesi üzerinde Türk Dünyasının Bilge Lideri merhum Alparslan Türkeş’in adını taşıyacak olan çok amaçlı ve donanımlı bir yaşam parkı inşa edip cadde düzenlemesi yapacaklarını açıkladı. Toplam 10 dönümü kapsayan cadde ve park projesinin hayata geçeceği alanda incelemeler yapan Başkan Turgut Babaoğlu,  parkta her yaş grubunun rahatça vakit geçirebilmesi için tüm detayların düşünüldüğünü söyledi. Başkan Yardımcısı Hızır Çağrı Güngör,  Plan ve Proje Müdürü Tunahan Kuru ve teknik ekiplerden projenin son detayları hakkında bilgi alan Babaoğlu, “Hendek’e kazandıracağımız cadde ve yaşam parkında, Milliyetçi Hareket Partisinin kurucu lideri merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in adı yaşatılacak. Vatandaşların yaşam kalitesini arttırmayı planladığımız bu prestijli cadde ve park projesi Alparslan Türkeş adıyla daha da anlam kazanacak” dedi.

TEKNİK DETAYLAR

Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan projenin teknik detaylarını paylaşan Başkan Babaoğlu, “Park projesinin yer aldığı 5 bin 260 metrekarelik alan içinde 850 metre uzunluğunda bisiklet yolu, 250 metre uzunluğunda koşu yolu yer alacak. Ayrıca alan içinde basketbol sahası, halı saha ve tesis, kafeterya, dinlenme alanları, çocuk parkları, engelsiz spor alanı ve engelsiz çocuk parkı ile 60 araç kapasiteli cep otopark bulunuyor. Spordan dinlenmeye, eğlenceden her türlü aktiviteye ev sahipliği yapacak olan Alparslan Türkeş Parkı peyzaj düzenlemeleriyle fark yaratacak. Bebek bakım odasının yer alacağı parkımız teknolojik anlamda Wifi ve USB şarj noktalarıyla donatılacak.  Alparslan Türkeş parkı, Yenimahalle’nin kalbi ve merkezi olacaktır. Hendek’imize hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorumlar (4)
Aysel yasar bal 2 yıl önce
Cok guzel bir proje yolunuz acik olsun kolay gelsin
Abdullah yasar 2 yıl önce
Taktire sayan bir proje hedek e yakisacak bu proje ile sayin Baskanimiz insaAllah Hendek intarihinegecmis olacak saygilarimla
Murtaza 2 yıl önce
arkadaş sizin sunacağınız projenin ta bu nebiçim iş nereye yaptığınız bile belli değil krokinin üstüne birkaç noktayı yazar insan ne zaman olacak nasıl olacak bir adını tuturmuşsunuz adı şu olacak diye nezaman biteceği başlayacağı bile belli değil kağıt üstünde projeler ne olacak turgut rüzgarlarına hoşgeldiniz
Arif Ardıç 2 yıl önce
Tam olarak neresi?
14
az bulutlu