Hendek Yeni Mahallede Hava Muhalefeti yaşıyor…

İlçemiz Hendek Yeni Mahallede sürdürülen altyapı , yağmur suyu, içme suyu projelerinin tüm zorluğunu bölge halkı , veliler ve öğrenciler , öğretmenler çekiyor…

Hendek Haber 01.12.2021, 12:05 01.12.2021, 21:55

İlçemiz Hendek Yeni Mahallede sürdürülen altyapı , yağmur suyu, içme suyu projelerinin tüm zorluğunu bölge halkı , veliler ve öğrenciler , öğretmenler çekiyor…

Son günlerde kurumlar arası diyaloksuzluktan tutunda, bitecek projenin bitmemesine neden olundu söylemlerinin havalarda uçuştuğu 1 Aralık kış gününde cabur deryasında olan Hendek Cumhuriyet okuluna ulaşmaya çalışan öğrenciler ve veliler çamur deryasından geçerek okullarına ulaşıyor.

Şimdi 21. yüzyılda bu durum bunca yoğun bir öğrenci sayısına sahip olan Servetiye Caddesindeki çalışmaların yağmur suyu hattının tamamlanarak asfaltlanacağı belirtilirken, su idaresi tarafından eski borularının değişmesinin eklendiği proje lastik gibi bitirilemeyerek uzayan bir hal aldı.

Vatandaşların sağlığına büyük tehlikeye sokan eski borunların ana şebekesinin değiştirildiği öğrenilirken, ana şebeke dışında kalan saatlere kadar olan alandaki bina şebeke dağılımlarında eski borulara müdahale edilmemesi bir başka problem olarak sürmeye devam ediyor.

Sabah saatlerinde haber ihbar hattına ulaşan görüntüler de öğrenci ve caddeyi kullanmakta olanların yaşamakta olduğu durumu ileten veli yetkililere şöyle seslendi.

“Biz sizlerin iç çekişmelerinizden ötürü bu çamuru bu devirde çekmek zorundamıyız. Günlerdir bozulan ve yapılmayan bu kaldırımların sorumlusu kimdir. Tozuda çamuruda çekeceksiniz sonra feraha kavuşacaksınız dediğiniz bu rezilliği birileri duysun diye size gönderiyorum. Yetkililer kulak tıkamayı bıraksın sabah saatlerinde okulun önüne gelip çektiğimiz çileye şahit olsunlar. Bu rezilliğe bir son vermenizi istiyorum.” dedi.

Yol, çukur haberlerini ve zaman zaman çeşitli alanlardaki yaptığımız haberleri fuzuli gören siz çok değerli okurlarımıza şunu belirtmek isteriz.

2 Gün önce yaşanan elektrik kesintide, bir öğrenci okulda yaşanan arbede ezilmiş olsaydı, sorumlusu kim olacaktı ?

Fuar afişleri bir Hacı Dedenin yolda kafasına denk gelirse Sorumlusu kim olacaktı ?

Hayatın riskleri nin yaşanmadan görüle bildiği günümüzde, at gözlüklerinizi bırakıp lütfen bize destek olun, bizler her daim sizlerin sesi olmak için buradayız.

Yorumlar (9)
Emrullah Bozbay 2 ay önce
Çıkar olmayınca öyle olur.muhtarda yok ortalikta
Osman 2 ay önce
Yeni mahalle de muhtarın kendisine faydası yokki ancak 40 metre ötedeki klübe oturup çay içsin
Ayla Erdal 2 ay önce
Yazım hatalarını düzeltmeye çalışmaktan ve devrik cümleleri anlamaya çalışmaktan , konuya adapte olamadım. Yazım hataları bir baskıyı rezil de eder vezir de . . . Konuya gelince , şaşırdık mı ? Hayır ! Okulun bitmesi yılları almışken kapısının önünü düşüneceklerini hiç sanmıyorum . Bu tarz işlerde ve her işte insan hayatından çok siyaset olduğu sürece bir adım bile ilerlemek maalesef zor görünüyor !
Kerem Karabaş 2 ay önce
ilk defa hendek de boyle bir calisma gordum artik mecbur olmadigim surece arabaya binmiyorum sirf o yoldan gitmemek ve aracimin on takim dagitmamasi icin gorende hendegi bastan yapar sanirlar
Kadir Dadaş Turan 2 ay önce
Yaz boyu durdular kış ortasında Başladılar garip iş valla 2 sene okullar kapalı kaldı bu ne periz bune lana turşusu
Samet Ayse Canikli 2 ay önce
Yollar köstebek yuvası gibi araçlar mahvoldu
Adem Yazgan 2 ay önce
Hendek gelişti akyazi yerinde kldi diye biz yolumuzu ufktn tuttuk
Erhan Çoban 2 ay önce
Artık lanet olsun demeye getirttiler. Yeni mahallede her yeri defalarca kazıp olduğu gibi bıraktılar. Asfalt kalmadı. Araç ile gitmek nerdeyse imkansız. Kafası çalışan insan bunların yaz zamanı yapılacağını bilir, kış günü yolları, sokakları bu hale getirenlere Allah akıl versin. Artık sel basmayacak diyerek bozmadığınız bir tane sokak kalmadı.
Kader Kurt 2 ay önce
Ya her gün kesilen sulara ne demeli! Koca bi yaz dur kışın alt yapı yap.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
0
kapalı