Hendek'te yaşanan bu rezillik son bulacak...

1 Ay kadar süredir Hendek terminali su, çamur deryasında yüzer durumda hizmet vermeye çalışıyor.. Aylardır akmakta olan su patlakları, Hendek Terminali kısmında zeminden geçmekteydi. Tıkanan yağmur suyu hattı sonrasında su yüzeye vurdu ve istenmeyen görüntülerin yaşanmasına neden oldu.

Sürdürülen çalışmalarla, D-100 karayolu yanında ve altında patlayan su şebekesinden sızan sular toplanarak Hendek Terminaline kilometrelerce akıp gelmekteydi.

Yan kanalın tıkanması sonrası su yola vurdu, terminale gelen ve gelmek zorunda kalan gerek araçların gerekse yayaların, yaklaşık 5 cm kadar sudan geçmek zorunda kaldığı o anlar, SASKİ ekiplerinin patlaklara yapmış olduğu müdahaleler sonrasında son bulması bekleniyor.

Bölge esnafı ve terminal sakinleri, günlerdir yaşanan bu rezaletin bir an önce son bulması için yetkililere bir kez daha seslendiler.

Tıkanan yağmur suyunun belediye yetkilileri tarafından en kısa süre açılacağı öğrenilirken, günlerdir yaşanan su krizine saksi ekipleri sonunda müdahil olarak, su kaçaklarının, yatay sondaj yöntemi ve yeni çelik irsaliye hattına alınmasıyla son bulacağını belirttiler.

Hendek'te yaşanan bu rezillik son bulacak...

Hendek'te yaşanan bu rezillik son bulacak...

Hendek'te yaşanan bu rezillik son bulacak...

Hendek'te yaşanan bu rezillik son bulacak...

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 19:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Deli
Deli - 3 hafta Önce

Bırakın ne olacak , iki balık atın buyusunler

Nermin
Nermin - 3 hafta Önce

Köprünün üstünde bu gün dünden daha güzel yazmakta ama ben dün den daha beter durumlar görüyorum, köprülere pankart asmakla dünden daha güzel olunmuyor. Oysa senin kazandığında Akparti zihniyetinden kurtulacak sanmıştım ilçeyi şimdi bakıyorum hiç bir dünden güzel yanı yok hendekğimizin... böyle giderse ak partiye razı kalacak vatandaşlar, elinde fırsat varken şans varken hendek i dünden güzel yap .. geçen sürede yapamadın bilesin..

Ahmet
Ahmet - 3 hafta Önce

Güzel ilçem HENDEK. Hergün böyle haberleri görünce üzülüyoruz. Temizlik İmandandır. Yetkililer çare bulmalı. Hoş olmayan görüntüler. Terminale gelen misafirlerimiz seni böyle görünce hoş olmaz.

SIRADAKİ HABER