Hendek Kırmızı alarm veriyor...

Korona virüs ile mücadelede, yeni önlemler, karantinalar uygulamaya sokulsada hastalık yayılımını sürdürerek, tüm Hendek'i sarmaya devam ediyor.

Hendek Haber 11.11.2020, 23:25 16.11.2020, 12:00
Hendek Kırmızı alarm veriyor...
© HENDEK HABER

Sağlık bakanlığı tarafından geliştirilen ve güncel verilerin bölgede yaşamakta olan vatandaşlarla uygulama aracılığıyla paylaşıldığı mobil uygulamadan alınan verilere göre ilçede virüs konusundaki gelişmelerin kötüye gittiği görülüyor.

Hendek’te virüs olan bölgelerden uzak durulması için, temaslı ve hastalığa sahip kişilerin ikametgahlarının yanı sıra bulunmakta oldukları güncel konum ve çevrelerini belirleyen mobil uygulama sayesinde, virüsün hangi mahallede yoğun olduğu görüle bilmekte.

Hendek Kırmızı alarm veriyor...

HES kodu ile bağlantılı olarak  çalışmakta olan Hayat Eve sığar mobil uygulamasında yer alan kırmızı alanların yoğunlaşması, Coronavirus ile mücadelede girdiğimiz bu dönemde Hendek de yaşanan artışın oldukça arttığını gösteriyor.

Alınan yeni önlemlerle ülke genelinde, sigara içmek bahanesiyle maskelerini çıkaran vatandaşların artık topluma açık alanlarda sigara içmeyecek lerini belirten genelde yayımlanarak, sigara kullanımı ve virüsün önlenmesi noktasında bir karara daha imza atılsada, toplumun yoğun olarak kullanmakta olduğu halk pazarlarında alınan önlemlere rağmen pazarcı esnafının yanı sıra vatandaşlarında zaman zaman maske takmadıkları gözlemlenmekte.

Hendek Kırmızı alarm veriyor...

Maske , sosyal mesafe ,  hijyen kurallarının büyük önem arz ettiği şu günlerde, virüsün çevrenize ve sevdiklerinize zarar vermemesi için, büyük özen ve önem gösterilmesi gerekmekte.

Özellikle Hendek ilçe merkezi ve Yeni Mahalle bölgesindeki yoğun toplu konutların yer aldığı caddelerin tamamen kırmızıyla işaretlendiği bu günlerde kurallara uyulması, çok gerekmedikçe kalabalık ortamlara girilmemesi gerekmekte.

Yorumlar (5)
Belgin Cakır Üner 8 ay önce
Hendek böyle giderse zaten heryer kırmızı olacak nedir bu sorumsuzluk vurdum duymazlık ben anlam veremiyorum insanlarda bi gezme telaşı çarşı pazar çoluk cocuk yazık ya ya yazık azcık merhamet
Abdurahman Merve Tapu 8 ay önce
Kendini korumayana sorumsuz olana duyarsız olana acımam hiç ben çift maskeyle geziyorum mesafemi koruyorum yapmayanlar düşünsün
İlyas Bıçak 8 ay önce
ya arkadaş çenazeye gitmeyin diyorlar maskesiz baş sağlığı diliyorlar toplu okuma olmasın herkes içiçe düğün nişan 1 sene ertelense ne olur hendekte korona ne kadar var merak eden hastaneye gitsin görsün
Muhammet tokat 8 ay önce
Evde kal hendek kalmazsan olursun
Mahmut 8 ay önce
Aman dikkat edelim. Etrafta duyuyoruz yakınlarımız sıkıntıda. Esnaf arkadaşlarımızdan, Kamu Kurumları ve Belediye personeli arkadaşlarımızdan sağlık problemi yaşayan tüm sevdiklerimize ve İlçe halkımıza Allah acil şifalar versin. geçmiş olsun. Daha dikkatli olmak için lütfen çaba sarf edelim.
14
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı