Hendek'in kar yağan mahalelerinde çalışmalara başlandı…

Yüksek kesimlerde yaşanan kar yağışı sonrasında Hendek belediyesine bağlı ekipler bölgeye giderek yol açma ve tuzlama çalışmaları gerçekleştirdi…

Hendek Haber 14.01.2021, 18:40 15.01.2021, 16:16
Hendek'in kar yağan mahalelerinde çalışmalara başlandı…
© HENDEK HABER

HENDEK’TE KARLA MÜCADELE BAŞLADI

Kar yağışının başlamasıyla birlikte teyakkuza geçen Hendek Belediyesi ekipleri, Dikmen mahallesinde yol açma ve tuzlama çalışmalarına başladı. Ekipler 7/24 herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına nöbete geçti.

Kar yağan Hendek Mahallerde Mücadeleye Başlandı…

EKİPLER TEYAKKUZDA

Kar yağışının etkili olduğu Hendek’in yüksek kesimlerinde karla mücadele çalışması başladı. Hazırlıklarını günler öncesinden yapan ekipler Dikmen mahallesinde etkili olan kar yağışının ardından harekete geçti. Kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapılırken, kapanan yollar tek tek açılıyor. Güney, Yeniyayla, Kadifekale, Kurtuluş ve Aksu gibi mahallelerde de ekipler hazır bulunduruluyor.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine yakından takip eden ekipler koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Kar yağan Hendek Mahallerde Mücadeleye Başlandı…

BAŞKAN BABAOĞLU TAKİPTE

Kar yağışının bereket getirmesini dileyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ise, “Rabbim kar yağışının topraklarımıza bereket getirmesini nasip etsin. Ekiplerimizi günler öncesinden görevlendirerek plan ve programlarımızı yaptık. Kar yağışının herhangi bir mağduriyete neden olmaması için ekiplerini seferber ettik. Hendek’in yüksek kesimlerinde bulunan mahallelerimiz başta olmak üzere kar yağışının etkili olduğu tüm noktalara ekiplerimizi yönlendireceğiz. Gelen verileri ve uyarıları yakından takip ediyoruz. Şehir merkezinde de ekiplerimiz nöbette olacaklar. Çalışmalar şu an Dikmen mahallemizde devam etmekte. Belirli noktalarda bekletilen acil müdahale ekiplerimiz muhtarlarımızdan ve vatandaşlarımızdan gelen uyarılar doğrultusunda süratle hareket edip gerekli müdahaleleri yapmakta” diye konuştu.

Kar yağan Hendek Mahallerde Mücadeleye Başlandı…

Kar yağan Hendek Mahallerde Mücadeleye Başlandı…

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (0)
17
kapalı
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı