Hendek de yaz hazırlıkları...

İlkçemiz Hendek de belediye ekipleri vatandaşların yaz aylarında büyük rahatsızlık duyduğu sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi için erken dönem larva mücadelesine başladı.

Hendek Haber 11.05.2022, 19:41 11.05.2022, 19:52
Hendek de yaz hazırlıkları...
© HENDEK HABER

LARVA MÜCADELESİ BAŞLADI

Hendek Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşların rahat bir yaz dönemi geçirmeleri adına larva ile mücadele çalışmalarına başladı.

Hendek Belediyesi ekipleri, havaların ısınması ile birlikte vatandaşların yaz aylarında büyük rahatsızlık duyduğu sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi için erken dönem larva mücadelesine başladı. Ekipler yapılan planlama doğrultusunda karasinek ve sivrisineklerin birinci derecede üreme noktaları olan durgun sular, su birikintileri, sazlık alanlar, gübrelik alanlar ve çöp konteynerlerinde ilaçlama çalışmalarına düzenli olarak devam edecek.

Hendek de yaz hazırlıkları...

YAZ BOYUNCA DEVAM EDECEK

Konuyla ilgili olarak Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın yaz aylarında büyük rahatsızlık duyduğu sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi için erken dönem larva mücadelesi çalışmalarına başlandı. Yaz ayı boyunca düzenli olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çalışmalarımızda doğal dengeyi gözeterek, çevreye ve insan sağlığına zararsız Sağlık Bakanlığından onaylı ve standartlara uygun ürünleri tercih ederek ilaçlama yapıyoruz” denildi. 
 

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu