Hendek de memurlara ödenecek aylık sosyal denge tazminatına zam yapıldı.

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ile Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz arasında imzalanan ek protokol kapsamında memurlara ödenecek aylık sosyal denge tazminatına %100 zam yapıldı.

Hendek Haber 14.04.2021, 14:31 16.04.2021, 06:15
Hendek de memurlara ödenecek aylık sosyal denge tazminatına zam yapıldı.
© HENDEK HABER

EK PROTOKOL İMZALANDI

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Uygun, Eskişehir-Bilecik ve Sakarya Şube Başkanı Selami Küçükoğlu ile bu şubelerin Disiplin Kurulu Başkanı Aydın Subaşı’nı makamında ağırladı.  Protokol nedeniyle gerçekleştirilen buluşma kapsamında, sendika ile 12 Eylül 2019 yılında yapılan protokole ek olarak yeniden imzalanan sözleşme ile aylık sosyal denge tazminatı artırıldı. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu na teşekkür eden Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz, “ Sayın Başkanımız her zaman çalışanın yanında. Bunu gerek maaş ve sosyal haklarda, gerekse de kardeşlerimizin çalışma alanlarında yaptığı iyileştirmelerle göstermiştir. Kendisine çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu. 

Hendek de memurlara ödenecek aylık sosyal denge tazminatına zam yapıldı.

BABAOĞLU: BÜYÜK BİR AİLEYİZ

İmzaların atılmasının ardından konuşan Başkan Turgut Babaoğlu,  “4688 sayılı kanunun 32.maddesi uyarınca 2021 yılında memurlara ödenecek olan sosyal denge tazminatı yüzde yüz arttırıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Ayrıca yeni dönemde sözleşmeli personellerin de sosyal denge tazminatından faydalanması için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Biz öncelikle büyük bir aileyiz. Hendek Belediyesinin tüm personelleri bu büyük ailenin en değerli parçasıdır. Güçlü hizmetleri Hendek halkıyla buluşturan bu ailenin tüm fertlerinin çalışma şartlarının en iyi şekilde olması için elimizden geleni yapıyoruz. Çalışanlarımızın hakkını, alın terini teslim ederken dün olduğu gibi bugünde hak-hukuk ve adalet duygusundan asla taviz vermiyoruz. Sosyal Denge Tazminat Sözleşmesi hayırlı olsun. Türk Yerel Hizmet Sen’e de çalışanlarımızın yanında yer aldığı için çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (3)
Çamlıcalı 7 ay önce
İyi atıyorsun Turgut Babaoğlu önce sen işten haksız yere tazminatsız ve geriye dönük maaş alacaklarını vermeden işten atan sen değilmişsin gibi birde haktan hukuktan bahsediyorsun. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar işçilere verdiğin maaş zammı sözünü tut.
Çamlıca lı 7 ay önce
Yahu nasıl algı yapıyorsun başkan sendika işçiye zam istedi çok geldi hakeme gitti %20 verdi onada itiraz ettiniz. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.
Osman 7 ay önce
Tamamen bir show bu gerçekler böyle değil hendek halkı neyse zaten onların turgut gidici hiç merak etmetin turgut severler hendek halkı uyandı
1
açık