Hendek de Doğa Turizmi İçin Vali Önderliğinde bir araya geldiler…

Bölgemiz Hendek de sürdürülmeye ve planlanmaya çalışılan atırımların 2021 yılında start vermesi için gerekli olan yatırım planlarıyla ilgili Val Oktay Çetin Kaldırım başkanlığında interaktif bir toplantı gerçekleştirildi.

Hendek Haber 31.12.2020, 13:21 31.12.2020, 13:30
Hendek de Doğa Turizmi İçin Vali Önderliğinde bir araya geldiler…
© HENDEK HABER

HENDEK İÇİN YATIRIM ZİRVESİ

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’un katılımıyla düzenlenen değerlendirme toplantısına başkanlık etti.

DOĞA TURİZMİ

Videokonferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda 2021 yılını tebrik ederek sözlerine başlayan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “ 2021 yılının sağlık, başarı ve huzur dolu olmasını temenni ediyorum” dedi. Başkan Babaoğlu daha sonra doğa turizmiyle ilgili Dikmen ve Çamlıca Göl Yayla projelerin son durumları ile planları hakkında bilgileri aktardı.

YATIRIMLAR

Babaoğlu, “Hendek’imizin doğal güzelliklerini koruyarak, gelecek nesillere daha güzel, daha yeşil ve daha modern bir kenti miras bırakacağız. Sayın Valimizin ve tüm kurumlarımızın destekleriyle, marka değerimizi turizm potansiyelleri izle güçlendirmeyi planlanıyoruz” dedi. Babaoğlu daha sonra Hendek ve yatırım programları hakkında bilgiler verdi.

Hendek de Doğa Turizmi İçin Vali Önderliğinde bir araya geldiler…

POTANSİYEL

Vali Çetin Oktay Kaldırım, herkesin yeni yılını kutlayarak sağlık ve başarı temennisinde bulundu. Sakarya’nın iyi bir tarım kenti, turizm potansiyeli olan ve güçlü sanayisi ile bölge ekonomisine büyük katkı sağlayan güçlü bir il olduğunun altını çizen Vali Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya’nın her anlamda mükemmel bir konuma sahip olduğunu, tüm paydaşlarla birlikte kentin daha da gelişip kalkınması için gayret gösterdiklerini ifade etti.

KIŞ TURİZMİ

Hendek için yatırım ve projelerin ele alındığı toplantıda, Vali Kaldırım her türlü doğru yatırım ve projeyi çok önemsediklerini ifade etti. Kaldırım,  “Hendek’te kış turizmi ve kayak merkezi kurma çalışmalarını başlattık. Master plan projesi hazırlandı. Uzmanlar ve teknik heyet tarafından Dikmen yaylasının gerek doğal güzellik gerekse de kayak pistleri ve kış turizm potansiyeli açısından bölgenin en iyi kayak merkezi olma potansiyeline sahip” dedi.
 

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (0)
13
hafif yağmur
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı