Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Hendek Belediye Başkanı İnci'den 19 Mayıs Mesajı

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı, yayınlamış olduğu mesaj şu şekildedir.

Hendek Belediye Başkanı İnci'den 19 Mayıs Mesajı
Türk Milleti’nin tarihinde dönüm noktası olan, Büyük Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a doğru attığı ilk adımla yaktığı bağımsızlık ateşinin, 94. yıldönümünü kutlamanın sevinci ve gururu içerisindeyiz.

Bilindiği üzere, bağımsızlığa, cumhuriyete ve demokrasiye giden yolda 19 Mayıs'ın ayrı bir yeri ve önemi vardır. Bu tarih, bir milletin var olma mücadelesine atılan zafer adımının ilk günüdür. ‘Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına’ yürekten inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'da yaktığı bağımsızlık ateşi, Erzurum'a, Sivas'a, Amasya'ya velhasıl kısa bir süre zarfında yurdun dört bir köşesine yayılarak, ülkemizi bölmek ve milletimizi yok etmek isteyenlere karşı topyekûn verilen mücadele sonucunda ülkemiz tamamen düşman istila ve işgalinden temizlenerek ilelebet payidar olacak Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. İşte onun içindir ki Ulu Önder; milletimizin yaşadığı zor ve sıkıntılı günlerin gençlerimiz tarafından unutulmaması adına, bağımsızlık mücadelesini başlattığı bugünü onlara bayram olarak armağan etmiştir

19 Mayıs’ta başlayan bağımsızlık mücadelesi ile ilk adımları atılan Cumhuriyetimizin; birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, gelecekte daha huzurlu, daha gelişmiş, daha müreffeh bir ortama kavuşması için bizlere ve özellikle de Atatürk'ün 19 Mayıs'ı armağan ettiği gençlerimize büyük görevler düşmektedir.

Sevgili gençler; şanlı Türk Bayrağımızın altında; vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde ülkemizi, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine sizler taşıyacaksınız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kahraman silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Geleceğimizi emanet edeceğimiz, yarının umudu gençlerimizin de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor; sağlık ve başarılar diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2013, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER