Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Sabah Namazları için toplanıyorlar

Hendek'te her hafta pazar günleri farklı mahalle ve köylerde çevre köy ve mahalle sakinleri bir araya gelerek sabah namazlarını birlikte kılıyorlar.

Sabah Namazları için toplanıyorlar
Giderek yayılan etkinliğe katılım her hafta daha da büyüyor.

Amaç sabah namazlarında çevre mahalle ve köyler arasındaki dialaoğu ve  misafirperverlik ve dini vazife geleneğini canlı tutmak.

Bu hafta ''Pazar günleri köy ve mahallelerimizde Sabah Namazı Kılıyoruz' etkinliği Hendek merkez Yeşiller mahallesi camiinde gerçekleşti.

Kılanan sabah namazı ardından mahalle sakinleri  Cami bahçesinde namaza gelenlere ikramda  bulundu..

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2015, 10:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ ATABEK
ALİ ATABEK - 5 yıl Önce

sabah namazlari programlari 31.01.2014 tari̇hi̇nde kazi̇mi̇ye köyünden başlamiş olup önümüzdeki̇ pazar 66. sabah namazi ihlamir mahallesi̇ndeki̇ cami̇de 30 ni̇san da kilinacaktir. başladiği günden bugüne kadar hepsi̇ne katilmaya çaliştim. yüce rabbim buraya katılanlardan destek verenlerden razı olsun bu organizasyona işinden veya başka programı olduğundan dolayı 1 kez katılan bir daha katılamayan bile veya fırsat bulup ayda bir onbeş gunde bir katılan bile veya her hafta katılanlar bile oradaki cemaati takdir etmişlerdir. çünkü oraya gelenler sırf allah rızası için geliyorlar bir misal vermek istiyorum sabah namazından çıkınca dağıtılan ikram namaza gelen bir abimizden satın alınıyordu bir sabah artık benden almayın dedi sebebini sorunca bu sabah namazlarından oyle haz alıyorum ki seytanın içime vesvese atmasını istemiyorum işte senden aliş veriş yapıyorlar ya onun için gitmek istiyorsun hatta durun dedi başka yerden alacaklarınızın parasınıda ben ödiyeyim dedi ve ödedi.

SIRADAKİ HABER