Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Akp İlçe Başkanın ülke siyasetiyle ilgili olarak “CHPÇöptür” paylaşımına şöyle yanıt verdi…

"Akp ilçe Başkanı Sayın Serdar BAYKAL’ın sosyal medyadan yaptığı paylaşım “# CHP çöptür”klasik bir AKP kara propagandasıdır.

Sn BAYKAL unutmayın; Emek en yüce değer,grev bir haktır.

CHP Belediye çalışanlarının hak,emek arayışlarını destekliyoruz.Keşke güzel Ülkemizdeki tüm Belediyelerde tek yönlü sözleşmeler yapılmayıp,işçilerimiz lehine kararlar alınsa.

Vekil Özkoç Hendek’te Muhtarlarla bir araya gelecek. Vekil Özkoç Hendek’te Muhtarlarla bir araya gelecek.

Cumhuriyet Halk Partisi Belediyeleri asgari ücretin üzerinde toplu iş sözleşmeleri imzalayarak diğer Belediyelere örnek oldular.Mesela Kadıköy Belediyesi en düşük işçi maaşını 5bin 275 TL olarak imzaladı,yine bugün Maltepe Belediyesi en düşük işçi maaşını net 4 bin 700 TL olarak imzaladı, dileğimiz tüm işçilerimizin müzakereleri böyle sonuçlanır.

Hendek de O İlçe Başkanı nın Paylaşımına böyle yanıt verdi…

Cumhuriyet Halk Partisi Her zaman emekten,emekçiden yana oldu.Biz Cumhur ittifakı gibi her hak arayana vatan haini,terörist demiyoruz.Tabiki hak aranacak,müzakereler yapılacak.Sayın BAYKAL Keşke siz bunları söylerken Hendek İlçe Belediyemizin 20 yıllık işçisine verdiği maaşın ne kadar olduğunu bilseydiniz.
Sayın BAYKAL bir hatırlatma yapalım;İstanbul Büyükşehir Belediyesi” Halk sağlığının ve dengeli bir çevrede yaşamanın anayasal bir hak olduğunu”dikkate alarak çöpleri toplamaya başladı.Daha temiz şehirler hepimizin özlemi.

Her şey çok güzel oluyor Sayın BAYKAL; Belediyelerin borçları ödeniyor,ucuz ekmekler vatandaşlara ulaştırılıyor,askıda fatura ile vatandaş ve ihtiyaç sahiplerini buluşturuyor ve daha birçok güzel şeyler.

Ve bunlar daha başlangıç, alışacaksınız artık bu kavgasız ölçülü siyasete,rant için değil halk için hizmete."

Nihat BAYRAKTAR
CHP Hendek İlçe Başkanı