ECEVİT KELEŞ “KARAÇAM NEREDE”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ecevit Keleş, idari yönden Geyve’ye imar bakımından Arifiye’ye bağlı olan Karaçam Mahallesi’ndeki durum hakkında “ Bir mahalleyi bile tek elden yönetemiyorlar, imar orada, idare şurada, Karaçam nerede?”dedi.

Güncel Haberler 20.02.2013, 16:12 20.02.2013, 17:18
ECEVİT KELEŞ “KARAÇAM NEREDE”
 Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ecevit Keleş, idari yönden Geyve’ye imar bakımından Arifiye’ye bağlı olan Karaçam Mahallesi’ndeki durum hakkında “ Bir mahalleyi bile tek elden yönetemiyorlar, imar orada, idare şurada, Karaçam nerede?”dedi.
CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, İl Başkan Yardımcısı Nazmi Seviç, İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çebi, Arifiye’de bulunan Karaçam Mahallesi’ni ziyaret etti.

KRONİK SORUN KARAÇAM NEREDE
Ziyaretler esnasında Karaçam’daki çelişkili durum üzerine konuşan İl Başkanı Ecevit Keleş,” Karaçam idari yönden Geyve ilçesine bağlı imar ve hizmetler yönünden Arifiye ilçesine bağlı. Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda niye çözüm üretmeyip Karaçam halkına niye bu kadar zulüm yapmaktadır. Bir mahalleyi bile tek elden yönetemiyorlar, imar orada, idare şurada Karaçam nerede? Bu insanlar, imarıyla ilgilenmeyen, hizmetiyle ilgilenmeyen kişilere yerel seçimlerde nasıl oy kullanacaklar. Böyle bir uygulama olabilir mi?”dedi.
SINIR MÜLKİYETİ
İl Başkanı Ecevit Keleş,”Adliye ve Karaçam arasında sınır mülkiyetinin düzenlenmesi niye yapılmıyor. İnsanların arazilerinin konumu ve imar durumunda büyük mağduriyetler söz konusu. 21. yüzyılda böyle bir uygulamanın yapılması eziyettir.”ifadelerini kullandı.

KÖY TÜZEL KİŞİLİĞİNİN MÜLKİYETLERİ GASP EDİLDİ

Ecevit Keleş,“Bütünşehir kanunuyla mahalle konumuna gelen Karaçam Köyü tüzel kişiliğinde bulunan yaklaşık 50 dönüm arazi hatta çeşme tapuları köy halkından gasp edildi. Yıllardır bu halkın kullandığı ve sahibi olduğu araziler, çeşmeler ve altyapı tek kuruş ödeme yapılmaksızın, neyde kullanılacağı söylenmeden Büyükşehir Belediyesi bünyesine dahil edilmiştir. Milletin parayla satın aldığı köy tüzel kişiliğine ait araziler, bu kanunla neden gasp edildi? ”

VATANDAŞIMIZ MAĞDUR EDİLİYOR

1/1000 planı bulunan Karaçam köyünün 1/25.000 Nazım İmar Planı da hali hazır harita kullanılmadan gerçekleştirilmiş diyen Keleş, vatandaşların, işverenlerin mağdur edildiğini, ortada büyük bir çelişkinin var olduğunu belirtti.

Büyükşehir yasasıyla köy konumundan mahalle konumuna gelen Karaçam Köyü’nde
9.700 metre hat döşeyen ve bunun sadece 600 metresinin KÖYDES, 400 metre yer üstü su hattının SASKİ tarafından karşılandığını söyleyen Karaçam Mahallesi Muhtarı Kazım Mercan, şimdide de su sayacı takılacağını belirtti. Mercan, bu durumda suların temiz olması gerektiğini ve temiz su içmek istediklerini söyledi.
TAPU GEYVE’DE İMAR ARİFİYE’DE
Karaçam Mahallesi Muhtarı Kazım Mercan,” 1/1000’lik haritalar 1/25.000’lik haritalar birbiriyle uyuşmuyor. Yapılan haritalarda fabrikalar, sanayi alanı içerisinde gösterilmemiştir. Durumu izah eden dilekçem ise kabul edilmedi. İtiraz bile edemedik. Tapu Geyve’de İmar Arifiye’de. İkamet, Nüfus, Tapu işlerimizi Geyve ilçesinde görüyoruz fakat imar ve hizmetler olarak Arifiye’ye bağlıyız. Köy tüzel kişiliği bünyesinde bulunan araziler, köy halkının gayretiyle alınmıştır.
Planlar yapılırken, yasalar gerçekleştirilirken bunlar niye gözetilmedi? Hizmet konusunda büyük sıkıntılar yaşamaktayız. ”dedi.


 
Yorumlar (0)
27
parçalı bulutlu