banner194
banner194

Vekil Dikbayır “Hendek Suyu İçin Suçduyurusunda Neden Bulunulmadı ?”

Hendek’te yaşanan ve üzerinden 72 saat geçmesine rağmen Hendek Halkına açıklama yapmayan Su dan sorumlu kurum ile ilgili yaşananları ortaya çıkması için Hendekli, Sakarya Milletvekili Ümit Konuyla ilgili bir açıklama yaparak “Bu insanlık suçunun üstünün örtülmesine müsaade etmeyeceğim.” söylemleri ile yaşananların şeffaf bir şekilde vatandaşlarla paylaşılması gerektiğini, suçluların biran önce ortaya çıkarılması gerektiğini vurguladı.

Vekil Dikbayır “Hendek Suyu İçin Suçduyurusunda Neden Bulunulmadı ?”

Hendek’te yaşanan ve üzerinden 72 saat geçmesine rağmen Hendek Halkına açıklama yapmayan Su dan sorumlu kurum ile ilgili yaşananları ortaya çıkması için Hendekli, Sakarya Milletvekili Ümit Konuyla ilgili bir açıklama yaparak “Bu insanlık suçunun üstünün örtülmesine müsaade etmeyeceğim.” söylemleri ile yaşananların şeffaf bir şekilde vatandaşlarla paylaşılması gerektiğini, suçluların biran önce ortaya çıkarılması gerektiğini vurguladı.

Neler yaşanmıştı ?

Üç gün önce, bir akşam saatlerinde Hendek halkı içme suyunda bir koku fark etmiş, koku konusunda şikayetlerin artması üzerine üzerine, ilçede sular 24 saat kesilerek, şebeke deki su tahliye edilmiş, su abonelerine sms ile bir bilgilendirme yapılmıştı. Yaşanan bu süreçte aynı günün öğleden sonra,  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Hendek’e gelmiş, Hendek Saski Müdürlüğünü Ziyaret etmiş, fakat bir açıklamada bulunmamıştı.

Gelinen 72 saatlik süreçte, Hendek halkı suda ne olduğunu, neden suyun kesildiğini bilmek isterken, İki saat önce aslen Hendekli, İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır Bir Açıklama yaparak, durumun arkasında olduğunu belirtti.

Vekil Dikbayır’ın yapmış olduğu açıklama şu şekildedir.

“Hendek Belediyesinin su deposuna dışarıdan bir madde ( Mazot ) karıştırıldığı iddaları tarafıma ulaşınca önce inanamadım ancak sosyal medyada bile tartışılır hale gelen bu konu hakkında bilgi almak için Sakarya Valisi , İl Jandarma Komutanı ve Emniyet müdürü ile görüştümeler yaptım.
Hendek halkı adına süreci titizlikle ve dikkatle takip edeceğim.

Hiç kimsenin ama hiç kimsenin siyasi hesaplaşmasının ve itişip kakışmasının bedelini Hendek halkına ödetmesi asla kabul edilemez!

Hendek halkı sizin siyasi oyunlarınızın piyonu değildir !

Böylesi alçak bir insanlık suçu nu işleyenlerin yakalanıp Türk Adaletine teslim etmek için başta Hendek Belediyesi ve Sakarya BŞB neden bir suç duyurusunda bulunmamıştır? Dikmen Balkayada ki su deposunun kilidi ve güvenlik kamerası dahi neden yoktur bu en basit önlem bile neden alınmamıştır.Hiç bir hal ve durumda kol kırılsın yen içinde kalsın tavrı ile hareket edemezsiniz ! Suyun Analiz edilen sonuçların da ne çıkmıştır ?

Bu insanlık suçunun üstünün örtülmesine müsaade etmeyeceğim.

Hendek halkı ve insanlık adına süreci dikkatle takip edeceğimizi ve ne gerekirse yapacağımızı vatandaşlarımıza saygı ile duyuruyorum.”


 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 21:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Samet Şimşir
Samet Şimşir - 3 hafta Önce

SASKİ AKP hükümetindendir o yüzden suç duyurusunda bulunulmamıştır..

Ali Sisman
Ali Sisman - 3 hafta Önce

Umit dikbayir muhalefelt partili millet vekili yere goge sigdiriliyaman levent bulbul nerede kendileri hendekli deyil mi yoksa o aksam hendek sebeke suyundan icip sesi mi kisildi

Selami Sunman
Selami Sunman - 3 hafta Önce

Ak partıden beklediğinizi seçim zamanı siz niye göstermediniz ?
Cumhur ittifakı ve mhp nin aday göstermediği
Turgıt babaoğlunu
Bbp den aday olmasına ses çıkarmadınız
Ve hatta belediye oylarınızı turguta verdiniz .
Asıl sadakatsızlığı mhp hendek seçmeni olarak siz yaptınız .
Vermediğiniz desteği
Ekrem yüceden isteme hakkınız yok .
Bbp nin 180 oyunu 20 küsür bine
Siz mhp liler vermedi ise o oylar uzaydanmı geldi ?
Ekrem yüceden beklediğiniz desteği Bbp den beklerseniz biraz daha Ahlakı olur .
Siz diyorsunuzki büyük şehire destek verdik
Bir ittifak büyük şehir ayrı
İlçe belediyesi ayrımı oluyor .
Yok beyler yok vermediğiniz desteği istemek ne kadar ahlakı olur size soruyorum
Ve diyorumki
Yumurtladığınız folluktan yumurta arayın.
Çok doğru söylemişsiniz
Böyle ittifak olmaz
Büyükşehir ayrı
İlçe belediyesi ayrı ittifak olmaz .

Osman Tanzim
Osman Tanzim - 3 hafta Önce

Turgut açıklama yaptı meğer 3 Mayıs kendi idolojisi için ya halk suyu merak ediyor Turgut hala siyasi takılıyor çıkıp söylesene test yaptırdık içinde şu maddeler varmış sağlığa zararlı yada zararlı değil halk şu an bunu merak ediyor Turgut hala Facebook da sov peşinde yok kyk ya gitmiş yok ramazan eğlencesi yaşatmamış arkadaş sen birilerine eğlence yaşattın ama kendi halkına da eziyeti yaşattın susuz bıraktın suyu içirmedin

Halit Bektaş
Halit Bektaş - 3 hafta Önce

Bu iş müdürün ayagını kaydırma işi olmasın bana öle geliyor arkadaşlar nasılki geçmişti mezarlıklar müdürlüğünün boş tabut göndermesiyle müdür degişmişti birilerinin oyunu olabilr

Kaniye Yilmaz
Kaniye Yilmaz - 3 hafta Önce

Sayın vekilim dik bayır sizde sesinizi lütfen yükseltin hendeğin halkını düşünerek yardımcı olun akp ile mhp elinde halka ne olursa olsun düşünen yok

İBRAHİM ÇETİN
İBRAHİM ÇETİN - 3 hafta Önce

SAYIN VEKİLİM,
HENDEK İLÇESİNİ TEMSİLEN,SİZLER SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUNUZMU,
SİZLERİN BU SORUMSUZLUĞU MUTLAKA TAKİP EDECEĞİNİZİ UMUYORUZ.

SIRADAKİ HABER