Bin Çeşit Yapı Market

Sokağa Çıkma kısıtlaması iptal edildi

Son 24 saat içersinde alınan karar ve duyurulan bilgilerin tümünü unutun... Cumhurbaşkanı Twitter den yapmış olduğu bir dizi açıklama ile sokağa çıkma kısıtlamasını kaldırdığını açıkladı... Detaylar şöyle...

Sokağa Çıkma kısıtlaması iptal edildi

Son 24 saat içersinde alınan karar ve duyurulan bilgilerin tümünü unutun... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Twitter den yapmış olduğu bir dizi açıklama ile sokağa çıkma kısıtlamasını kaldırdığını açıkladı... Detaylar şöyle...

Yapılan açıklama ve gerekçeler şu şekilde twitter dan gönderilen bir dizi açıklama ile duyuruldu. 

"Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Koronavirüs'ten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı.

Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.

Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.

Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.

Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE - MESAFE - TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum." şeklinde oldu.

Hendek'te Bundan böyle sokağa çıkma kısıtlaması olup olmayacağı merak konusu olurken, alınan karar vatandaşları sevindirsede, salgın hastalıkla mücadele noktasında alınması gereken önlemlerin  çok esnetildiği, vatandaşların kurallara uymadığı, önem göstermediği ve vaka sayılarının eskiye oranla artığı şüphesizdir.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2020, 01:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurettin Gider
Nurettin Gider - 4 ay Önce

bu ülkede son 24 saate neler neler olur o nedenle hiç birşey kesin değildir, akşam ola hayrola, sabah ola hayrola dostlar

Emriye Tura
Emriye Tura - 4 ay Önce

Vakalar artsindiyemi iptal oldu yoksa normalemi donuldu

Olgun Baltacı
Olgun Baltacı - 4 ay Önce

Herkez gerekeni yaparsa vakada artmaz sıkıntıda cıkmaz hafta so ları yasak olsa ne olur hafta ıcı herkez yanana geliyor zaten

İbrahim Yurt
İbrahim Yurt - 4 ay Önce

Salman mesire alanına Hücum

SIRADAKİ HABER