Mahalle sakinlerinden köprü sitemi…

İlçemiz Hendek’i ikiye bölen D-100 karayolu her geçen gün sorun olmaya devam ediyor. Dereboğazı E-5 üzerinde yer alan ve Bayraktepe Mahallesi ile Dereboğazı mahallerini bir araya bağlayan çelik üst geçitler, bölgede yaşayan vatandaşlar tarafından aşırı dik olduğu için kullanılamadığını dile getirdiler.

Güncel Haberler 24.02.2019, 22:04
Mahalle sakinlerinden köprü sitemi…

Köprü var var olmasına ama kullanılamıyor.


Sitemlerini dile getiren bölge sakinleri, özellikle yaşlıların, karşıda yer alan camiye gitmeye oldukça zorlandıklarını dile getirerek, “100 basamaklı çelik üst geçit  kullanamıyoruz, salı pazarına giden bayanlar çıkıp inememek” diyerek sorunlarını dile getirdiler. 


Bir Diğer Mahalle sakini köprüyle ilgili şunları söyledi;

“Hendeğin yetim mahallesinin derdini OKUYUN Mahallemizin sesine kulak verin siyasiler.Evet mahallemize hizmet yapıldı teşekkür ederiz ama ama ama sanki boğaz köprüsü yapıldı.10 senelik anıt insanlarımız çıkamıyor inemiyor. Kış ayından zaten bahsetmeye gerek yok. 
Üzeri neden kapatılmıyor??? 
Madem yüksek yapıldı neden asansör yok ??? 
Neden alt geçit yapılmadı??? 
Neden bizi hendekten ayırdınız ??? 
Buyrun Gelin sizde çıkıp inmeyi deneyin !!!! 
Bugün gelinen son noktada ise bazı karşıya geçiş noktalarınıda bariyer ve bariyeri sökmesinler diye kaynak yapmak suretiyle kapatıldı . 
Bizim mahalleye özel mi kapatıldı? . 
Şu güzergah üzerinde sadece bu yer kapatıldı diğer yerler neden açık.
Sayın yetkililer hizmet anlayışı YENİMAHALLE DEN ibaret değildir…”

Üst Geçitin kullanışlı hale getirilmesi konusunda tüm yetkililere seslenen mahalle sakinleri çözüm bekliyor..
 

Yorumlar (3)
Güler Eyüp 3 yıl önce
Alt geçit pahalıya malonuluyor üst geçit daha ucuz çok kolay devlet diyor üst geçidi ben yapayımda sizler ister geçin ister geçmeyin diyor.
Yahya Bektaş 3 yıl önce
Üstgeçit değil altgecit yapılmalı...
Kozba Ömer Aydoğdu 3 yıl önce
Her halükarda ya binde bir kişiler kullanacak. Asansörlü olsa amacı dışında kullanılacak amacı ile kullanmak isteyen kullanamayacak çünkü ya biri gelip içine sıçacak yada orasını burasını dahi beyni ile okulda defterlere sığdıramadığı yazılarının devamını yazmak için imkan olarak kullanacak.
6
kapalı
Namaz Vakti 24 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı