banner194

Hendek’te örnek çay evi

Hendek Başpınar mahallesi eski hamam sok ta bulunan as çay evine gelen müşteriler , hem çaylarını yudumluyor, hemde kitap okuyarak zaman geçirmektedir.

Hendek’te örnek çay evi

Hendek Başpınar Mahallesi  Eski Hamam sok ta bulunan as  çay evi alışılmışın dışındaki hizmet ve ortam anlayışıyla, çay evleri arasında büyük bir fark sunuyor. Çay evine gelenler nezih bir ortamda sigara kokusundan uzak bir mekanda  müşterilerine çeşit çeşit kitaplar ve en taze çayları eşliğinde örnek bir ortam sunuyorlar.

Hendek’te ilk kez uygulamaya alınan bu çay evinin müdavimlerinin olduğunu sakin bir ortamda iftar sonrasında demlenen çayları yudumlayan müşteriler için mekanın sahibi  ali yetim şunları belirtti.

“Halkımızın daha bilinçlenmesi ve kitap okumaya  çalışmasını sağlamak için gelen müşterilerimizde yapılan böyle çalışmaya özen gösterdiklerini  ve ramazan dolayısıyla gündüz saatlerinde kitap okuyarak geçiren çay avi sakinlerinin , iftar sonrasında ise koyu demli çaylarını yudumlarken, her geçen gün zenginleşen kütüphanemizden kitaplar ve güncel gazeteler ağırlıyoruz…” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2019, 03:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akalsba Celalettin Çetin
Akalsba Celalettin Çetin - 8 ay Önce

Alı kardeşim sana bu yapışırdı

SIRADAKİ HABER